Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Mobile (Phone) Bluetooth Cihazlarına Bağlanma İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows 10 Mobile (Phone) Bluetooth Cihazlarına Bağlanma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bluetooth, kulaklık seti, arabanız için tutmadan kullanma sistemi, hoparlörler, fitness izleyicileri gibi her çeşit kablosuz cihazı telefonunuzla kullanabilmenizi sağlar. Bu cihazları Windows 10 Mobile (Windows Phone 10) telefonunuzla kullanabilmek için öncelikle cihazınızı telefonunuzla eşleştirmeniz gerekir. Bunu nasıl yapacağınız kullandığınız Bluetooth cihazının çeşidine göre değişir.

Windows 10 Mobile’da Bluetooth Kulaklık Seti, Arama Sistemi veya Başka Bir Ses Cihazına Bağlanma

  1. Bluetooth ses cihazınızı açın ve bulunabilir hale getirin.
  2. Ekranın üst kısmından aşağı doğru çekerek işlem merkezini açın ve ardından Genişlet öğesini seçin. Bluetooth’un açık olduğundan emin olun ve Bağlan seçeneğinin ardından cihaz adını seçin.Windows 10 Mobile (Windows Phone 10)'da Bluetooth Bağlantısı KurmaWindows 10 Mobile (Windows Phone 10)’da Bluetooth Bağlantısı Kurma
  3. Karşınıza çıkan diğer yönergeleri takip edin. Başka bir yönergeyle karşılaşmazsanız, işleminiz tamamlanmış ve bağlantınız yapılmıştır demektir.

BİLGİLENDİRME! Bluetooth cihazınız ve telefonunuz, Bluetooth açık durumdayken ve ikisi de birbirinin aralığındayken genellikle otomatik olarak bağlanacaktır.

Windows 10 Mobile’da Bluetooth Klavye, Fare veya Başka Bir Cihaza Bağlanma

  1. Cihazınızı açın ve bulunabilir duruma getirin.
  2. Başlangıç Başlangıç simgesi ekranını çekerek Tüm uygulamalar listesine gidin ve ardından “Ayarlar > Cihazlar > Bluetooth” yolunu takip edin.
  3. Bluetooth için Durum öğesini açıp cihazı seçin ve başka yönergeler görürseniz bunları takip edin.
  4. Yönergeleri izlediğinizde Bluetooth cihaza bağlantınız tamamlanacaktır.

Bluetooth Bluetooth Bağlantısı Kurma Microsoft Lumia Windows 10 Windows Phone 10

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir