Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Mobile (Phone) E-Posta ve Takvimi Ayarlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows 10 Mobile (Phone) E-Posta ve Takvimi Ayarlama İşlemi Nasıl Yapılır?


Windows 10 Mobile’da E-posta ve Takvimi Ayarlamak

Windows 10 Mobile içinde yerleşik olarak Outlook Posta ve Outlook Takvim uygulamaları vardır. Bunları bulmak için, Başlangıç ekranından çekerek Tüm uygulamalar listesine gidin. Bunlara sık sık erişmeniz gerekiyorsa ve Başlangıç ekranında yoklarsa Başlangıç ekranına sabitleyin.Windows 10 Mobile Uygulamalar ListesiWindows 10 Mobile Uygulamalar Listesi

Windows 10 Mobile E-posta ve Zamanlama Uygulaması

Uygulamaları buldunuz, artık hesaplarınızı ekleyerek bunlardan faydalanabilirsiniz. Bu uygulamalardan herhangi birini ilk kez açıyorsanız, Hoş Geldiniz sayfasını görürsünüz. Hesabınızı ayarlamak için yönergeleri izleyin. Aksi durumda:

  1. Posta veya Takvim uygulamasında, sol üst kısımda Menü öğesini seçin. Ardından sağ alt kısımda Ayarlar öğesini seçin
  2. Hesaplar > Hesap ekle’ye gidin, hesap türünüzü seçin ve ardından yönergeleri izleyin.
  3. Posta ve takviminiz hesabınız ayarlanır ayarlamaz eşitlenmeye başlar.

Öğrenmek isteyebileceğiniz diğer birkaç kullanışlı bilgi:

  • Bir hesap eklemenin getirdiği heyecanı yendikten sonra, Ayarlar’a geri dönüp daha fazlasını da ekleyebilirsiniz.
  • Aynı hesabı iki defa eklemeye gerek yok; hesabı bir uygulamaya eklediğinizde, diğer uygulama aynı hesaba otomatik olarak bağlanır. Diğer Diğer eylemler seçeneğinin görüntüsü öğesini seçerek ikisi arasında Takvim veya Posta’yı seçerek geçiş yapabilirsiniz.

windows-10-mobile-eposta-takvim2Takvim uygulamasına geçiş yapmak için diğer ögesinin altında bulunan seçenek.Hesaplar arasında geçiş yapmak için Menü > Hesaplar’ı seçin. Tüm hesaplar bölümünde, geçiş yapmak istediğiniz hesabı seçin.

  • Dilediğiniz zaman bir hesabı silmek için Menü > Ayarlar > Hesaplar öğelerine gidin ve ardından silmek istediğiniz hesabı seçin. Hesabı sil öğesini seçin. (Telefonunuzda bir Microsoft hesabı ile oturum açtıysanız, bu hesap Posta ve Takvim uygulamalarına otomatik olarak eklenir ve silinemez. Ancak, kendi eklediğiniz diğer herhangi bir hesabı kaldırabilirsiniz.)
  • Bir hesabı ekleme konusunda sorun yaşadığınızda kullanabileceğiniz sorun giderme bilgileri de dahil olmak üzere, uygulamaların nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla sorunuz varsa, yanıtları Menü > Ayarlar > Yardım bölümünde bulabilirsiniz.

Windows 10 Mobile’da Kişilerim Nerede?

Posta ve Takvim uygulamaları veya diğer sosyal medya uygulamaları ile bir hesap eklediğinizde, o hesapla ilişkili olan tüm kişiler, Kişiler uygulamasında gösterilir. Başlangıç ekranından ekranı çekip Tüm uygulamalar listesine giderek Kişiler uygulamasını bulunuz. Microsoft Lumia Windows 10 Windows 10 Mobile E-Posta Uygulaması Windows 10 Mobile Takvim Uygulaması Windows Phone 10

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir