Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Mobile (Phone) Pil Ömrünü Uzun Süre Dayanması İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows 10 Mobile (Phone) Pil Ömrünü Uzun Süre Dayanması İşlemi Nasıl Yapılır?


Pilinizin Daha Uzun Süre Dayanmasını Sağlayın

Pilinizin şarjının daha uzun süre dayanması için yapabileceğiniz birçok şey var, ancak en kolayı pil tasarrufunu kullanmak. Pil tasarrufu açıkken, mobil cihazınız çok güç kullanan bazı şeyleri geçici olarak kapatır. Bunlara otomatik e-posta ve takvim eşitleme, canlı kutucuk güncelleştirmeleri ve etkin olarak kullanmadığınız uygulamalar dahildir.Pil tasarrufunu, pil düzeyi çok düşük olduğunda otomatik olarak açılacak şekilde ayarlayın. Ya da pilinize çok ihtiyacınız olacağını önceden biliyorsanız, pilinizin mümkün olduğunca uzun süre dayanması için önceden açın.

Pil Tasarrufunu Açmak İçin

  1. Başlangıç ekranında Başlangıç simgesinin görüntüsü, ekranı çekerek Tüm uygulamalar listesine gidin ve ardından Ayarlar > Sistem > Pil tasarrufu öğesini seçin.
  2. Aşağıdakilerden birini veya ikisini birden yapın:
  • Pil tasarrufunu şimdi açmak ve cihazınızı fişe takana kadar açık bırakmak istiyorsanız, açın.windows-10-mobile-pil1
  • Pil düzeyi belli bir düzeyin altına düştüğü zaman pil tasarrufunun açılmasını istiyorsanız Pil tasarrufu ayarları’nı seçin, Pil düzeyim şunun altına düştüğünde pil tasarrufunu otomatik olarak aç’ı seçin ve istediğiniz düzeye göre ayarlayın.windows-10-mobile-pil2

Pil tasarrufu, hangi uygulamaların en çok pil kullandığı ve pil tasarrufu açık olduğunda bile bazı uygulamaları arka planda çalıştırabilmenizin yolları konusunda bilgi sahibidir. Daha fazla bilgi edinmek için biraz daha karıştırın.

Yapabileceğiniz Diğer Şeyler

İşte pilinizin daha uzun süre dayanması için birkaç ipucu:

  • Ekran kapanmadan önce geçen süreyi azaltın,
  • Ekranın parlaklık düzeyini azaltın,
  • Koyu arka plan teması kullanın,
  • Kullanmıyorsanız Bluetooth ve Wi-Fi’ı devre dışı bırakınız.

Microsoft Lumia Windows 10 Windows 10 Mobile Pil Tasarrufu Windows Phone 10

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir