Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Mobile (Phone) Telefondaki Simgeler Ne İşer Yarar?

Windows 10 Mobile (Phone) Telefondaki Simgeler Ne İşer Yarar?


Telefonunuzdaki Simgeler

Ekranınızın üst kısmındaki simgeler size telefonunuz hakkında çok şey anlatır. Bunların içinde ağ bağlantısı, sinyal gücü, pil gücü, saat ve çok daha fazlası ile ilgili bilgiler bulunur. Buradaki simgeler en sık göreceklerinizdir.

Şebeke Sinyal Gücü

Windows 10 Mobile Simgeler 1

Hücresel Veri Bağlantısı

 windows-10-mobile-simgeler2Windows 10 Mobile Simgeler 2Not: Hücresel veri bağlantısı simgeleri ve temsil ettikleri bağlantı türleri cep telefonu operatörüne göre değişebilir.

Arama İletme

Arama iletme simgesi, Ayarlar> Sistem> Telefon bölümü altında arama iletme özelliği etkinleştirildiği zaman görünür. Bu durumda sizin için uygun olan bir numaradan aramalarınızı alabilirsiniz.

Dolaşım

windows-10-mobile-simgeler3Windows 10 Mobile Simgeler 3Not: Cep telefonu operatörünüzün mobil internet tarifesine bağlı olarak, dolaşım modundayken kullandığınız veri için veya yaptığınız aramalar için fazladan ücret ödeyebilirsiniz. Ayrıca, görünen dolaşım simgeleri cep telefonu operatörüne göre değişebilir.

Wi-Fi Bağlantısı

windows-10-mobile-simgeler4Windows 10 Mobile Simgeler 4

Bluetooth

Bakın… Hiç kablo yok. Bluetooth simgesi telefonunuz bir Bluetooth cihazına bağlandığında görünür. Ellerinizi kullanmadan telefonda konuşmaya, müzik dinlemeye ve daha fazlasını yapmaya artık hazırsınız.

Bildirimler

İşlem merkezi simgesi, yeni bildirimleriniz olduğunda görünür. İşlem merkezini açmak için ekranınızın üst kısmından aşağı doğru çekin ve bildirimlerinizi görün.

Sürüş Modu

Araba kullanırken dikkatinizi dağıtacak şeyleri azaltın. Sürüş modu simgesi, sürüş modu açık olduğunda görünür. Başlangıç ekranında Başlangıç düğmesi simgesi, ekranı çekerek Tüm uygulamalar listesine gidin ve ardından Ayarlar> Sistem> Sürüş modu seçeneğini seçerek isterseniz ayarları değiştirin.

Zil

windows-10-mobile-simgeler5Windows 10 Mobile Simgeler 5

Konum

Konum simgesi, bir uygulama telefonunuzun geçerli konum bilgilerine erişirken görünür.

Pil

Ne kadar pilinizin kaldığını mı merak ediyorsunuz? Daha fazla merak etmeyin.windows-10-mobile-simgeler6Windows 10 Mobile Simgeler 6

Sanal Özel Ağ (VPN)

VPN simgesi, daha güvenli bir bağlantı için bir VPN’ye bağlandığınızda görünür. Şebeke sinyali simgesi veya Wi-Fi simgesinin yanında görünebilir.

Saat

Saat geçerli saati gösterir. Başlangıç ekranında Başlangıç düğmesi simgesi, ekranı çekerek Tüm uygulamalar listesine gidin ve ardından Ayarlar >Saat ve dil > Tarih ve saat seçeneğine gidip tarih ve saati değiştirin. Microsoft Lumia Windows 10 Windows Phone 10

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir