Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Mobile (Phone) Verileri Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows 10 Mobile (Phone) Verileri Yedekleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Fotoğraflarınızı, kısa mesajlarınızı, uygulamalarınızı ve ayarlarınızı ”bulutta” yedekleyerek anılarınızın güvende olmasını sağlayın. Bu sayede, eski telefonunuz yok olup gitmiş olsa bile, ihtiyacınız olan bilgilere yeni bir telefonda ulaşabileceksiniz.

Windows 10 Mobile’da (Windows Phone 10) Verilerinizi Yedekleyin

  • Ayarları (Başlangıç ekranı düzeniniz ve hesaplarınız da dahil) ve uygulama verilerini (yüksek puanlar veya konuşma geçmişi gibi) yedeklemek için Başlangıç ekranında Başlangıç sembolü, ekranı aşağı çekerek Tüm uygulamalar listesine gidin Ayarlar> Güncelleştirme ve güvenlik> Yedekleme öğesini seçin ve ardından iki seçeneği de etkinleştirin. Bu bilgileri Wi-Fi ve güç kaynağına bağlandığınızda günde bir kez otomatik olarak yedekleyeceğiz. İpucu: El ile yedekleme yapmak için Ayarlar> Güncelleştirme ve güvenlik> Yedekleme >Diğer seçenekler > Şimdi yedekle öğelerini seçiniz.
  • Kısa mesajlarınızı yedeklemek için Ayarlar> Sistem> Mesajlaşma seçeneğine gidin ve Mesaj yedekleme öğesini etkinleştirin.
  • Fotoğraflar ve videolar için OneDrive  simgesinin görüntüsü  > Menü> Ayarlar> Kameradan Karşıya Yükleme bölümüne gidin ve ardından otomatik yüklemeyi etkinleştirin. Çektiğiniz veya telefonunuza kaydettiğiniz fotoğraflar otomatik olarak OneDrive konumuna yüklenecektir. Burası, Microsoft hesabınızla gelen ücretsiz çevrimiçi depolama alanıdır.

Microsoft Lumia Windows 10 Windows Phone 10

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir