Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Mobile (Phone) Wi-Fi Ağına Bağlanamama Sorunu Nasıl Çözülür?

Windows 10 Mobile (Phone) Wi-Fi Ağına Bağlanamama Sorunu Nasıl Çözülür?

Windows 10 Mobile (Windows Phone 10) cihazınızda cep telefonu şebekesine veya kablosuz ağ’a (Wi-Fi) bağlanma konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? İşte deneyebileceğiniz bazı çözümler.

Windows 10 Mobile’da Şebeke Bağlantısı ile İlgili Sorunların Çözümü İçin

 • Hücresel veri bağlantınızın açık olduğundan emin olun. Başlangıç’ta Başlangıç düğmesi simgesi, ekranı çekerek Tüm uygulamalar listesine gidin ve ardından kontrol etmek için Ayarlar > Ağ ve kablosuz > Hücresel ve SIM ögelerini seçin.
 • Ekranın üst kısmında yer alan çubukların sayısına bakarak şebeke sinyalinizin gücünüzü kontrol edin. Daha iyi sinyal almak için başka bir yere gitmeyi deneyin. Örneğin, bir pencereye yaklaşın veya dışarı çıkın.
 • Uçak modu açık olabilir. Uçak modu açıksa ekranın üst kısmında bu simgeyi  görürsünüz. Uçak modu açıksa kapatmak üzere, ekranınızın üst kısmından aşağı doğru çekin ve ardından Genişlet > Uçak modu ögelerini seçin.
 • SIM kartınızın takılı olduğundan ve tanındığından emin olun. Aksi halde, ekranın üst kısmında bu simgeyi görürsünüz. SIM kartınızı nasıl takıp çıkaracağınızı öğrenmek için telefonunuzun modeline uygun bir kılavuza göz atın.
 • Hücresel ve SIM ayarlarınızı kontrol edin ve gerekiyorsa değiştirin. Başlangıç’ta Başlangıç düğmesi simgesi, ekranı çekerek Tüm uygulamalar listesine gidin ve ardından Ayarlar > Ağ ve kablosuz > Hücresel ve SIM ögelerini seçin.Windows 10 Mobile Ağ ve Kablosuz SeçenekleriWindows 10 Mobile Ağ ve Kablosuz Seçenekleri

Windows 10 Mobile’da Wi-Fi ile İlgili Sorunların Çözümü İçin

 • Wi-Fi‘ın açık olduğundan emin olun. Başlangıç’ta Başlangıç düğmesi simgesi, ekranı çekerek Tüm uygulamalar listesine gidin ve ardından kontrol etmek için Ayarlar > Ağ ve kablosuz > Wi‑Fi ögelerini seçin. Bir ağa bağlı değilseniz, bağlanmak üzere listeden tanıdığınız bir ağı seçin.
 • Ekranınızın üst kısmından aşağı doğru çekin ve ardından Uçak modu açıksa kapatmak üzere Genişlet > Uçak modu öğelerini seçin.
 • Yönlendiriciye veya erişim noktasına yaklaşın.

Bunların hiçbiri işe yaramazsa, telefonunuzu ve Wi-Fi yönlendiricinizi yeniden başlatın. Bu, en son deneyeceğiniz seçeneklerden biri olmalıdır.

Windows 10 Mobile’da Wi-Fi Ağın Adını Görememe Sorunu

 1. Yönlendiricinizin, ağ adını yayınlayacak şekilde ayarlandığından emin olun.
 2. Bilgisayarınıza gidin ve bir Ethernet kablosu kullanarak bilgisayarınızı yönlendiricinize bağlayın.
 3. Web tarayıcınızı açın ve kablosuz yönlendiriciniz için IP adresini yazın. (Örneğin; 192.168.1.1 veya 172.16.0.0. Varsayılan IP adresini bulmak için yönlendiricinizin belgelerine göz atın.)
 4. Kullanıcı adı ve parolanızla oturum açın ve ardından SSID Yayınını Etkinleştir, Kablosuz SSID yayınlama ya da benzeri etikete sahip bir seçeneğin açık durumda olduğundan emin olun. Bu ayar genellikle Kablosuz Ayarları sayfasında bulunur.
 5. Ardından, telefonunuzdaki Başlangıç ekranını Başlangıç düğmesi simgesi çekerek Tüm uygulamalar listesine gidin, Ayarlar > Ağ ve kablosuz > Wi‑Fi ögelerini seçin ve ardından ağ adınızın görüntülenip görüntülenmediğini kontrol edin.

Kablosuz Ağ (Wireless ya da Wi-Fi) Kablosuz Ağ Ayarları Microsoft Lumia Windows 10 Windows Phone 10

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir