Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Mobile’da Telefon Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Windows 10 Mobile’da Telefon Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Telefonunuz birçok şey yapmanıza imkan tanır; Web’de gezinmek, sosyal medyayı kontrol etmek, e-posta göndermek, uygulamaları kullanmak, oyun oynamak ve daha pek çoğu. Aa tabi bir de telefon görüşmeleri yapabilirsiniz.

Windows 10 Mobile’da Numara Çevirme ve Telefon Araması Yapma

  1. Başlangıç Başlangıç düğmesi simgesi ekranından Telefon öğesini seçin.
  2. Arama tuşları öğesini seçip bir telefon numarası girin ve Ara öğesini seçin.
  3. Konuşmanız bittiğinde telefonu kapatmak için Aramayı bitir öğesini seçin.

İpucu: Kişilerinizden birine ait bir numarayı çeviriyorsanız çevirmeye başladığınızda görüntülenen listeden o ismi seçin.

Windows 10 Mobile’da Arama Yanıtlama

Bir arama aldığınızda telefonunuz kilitliyse ekranın alt kısmından yukarı doğru kaydırın ve ardından Yanıtla seçeneğini seçin. Kilitli değilse sadece Yanıtla seçeneğini seçin. Bazen meşgul ve konuşamayacak durumda olabilirsiniz. Aramayı doğrudan telesekretere göndermek için Yoksay seçeneğini seçin veya bunun yerine Mesajla yanıtla öğesini seçerek mesajla yanıt verin.

Windows 10 Mobile’da Kayıtlı Kişileri Bulma

Sadece birkaç dokunmayla arkadaşlarınızı ve ailenizi arayın. Aramanın birkaç farklı yolu ile anında konuşmaya başlayabileceksiniz.

Windows 10 Mobile Kişiler Uygulaması

Arama yapmanın en hızlı yollarından biri, Kişiler uygulamasına gidip aramayı buradan yapmaktır.

  1. Başlangıç ekranından Başlangıç düğmesi simgesi, ekranı çekerek Tüm uygulamalar listesine gidin ve ardından “Kişiler > Kişinin adı > Aranacak numara” ögelerini seçin.windows-10-mobile-arama1

Windows 10 Mobile’da Telefon Uygulamasını Açma

Başlangıç ekranında Başlangıç düğmesi simgesi, Telefon ögesini, ardından “Geçmiş > Telefon rehberi > Ad > Numara” ögelerini seçin.BİLGİLENDİRME! Bir kişiyi çok sık arıyorsanız, bu kişiyi hızlı aramaya ekleyin. “Hızlı arama > +” ögelerini seçin. Arama kutusuna bu kişinin adını girin ve ardından da eklemek istediğiniz numarayı (birden fazla numarası varsa) seçin.

Windows 10 Mobile’da Mesajlaşırken Arama Yapma

Bazen konuşmak daha kolaydır. Mesajlaşma uygulamasındaki konuşmanız sırasında, yazmaktan aramaya geçiş yapmak için Ara öğesini seçiniz. Microsoft Lumia Windows 10 Windows Phone 10

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir