Home / Windows İşletim Sitemi / Windows Mobile / Windows 10 telefon önizleme sürümü her ay güncellenecek

Windows 10 telefon önizleme sürümü her ay güncellenecek

Windows-10-Phone-Tile-sizes-People

Microsoft, geçtiğimiz hafta uzun zamandır merakla beklenen telefonlar için Windows 10 teknik önizleme versiyonunu belli cihazlar için yayınlamış; diğer cihazlara da illegal yollar ile Windows 10 yüklenmişti.

Henüz çok erken sürümü olması nedeniyle hatalar ve büyük eksiklikler barındıran Windows 10 ile ilgili olarak Gabriel Aul yeni bilgiler verdi. Bilgilere göre telefonlar için Windows 10’a her ay yeni yapısı sunulacağı ve cihaz desteği genişleyecek.

Gabriel Aul’un yanıtladığı öne çıkan konular şu şekilde;

– Windows 10 telefon önizleme buildleri her ay yayınlanacak, “kabaca”

– Yeni kutucuk boyutları; iki kat yüksek kutucuk ve ekstra büyük kutucuk konusunda karar alınmadı, ancak kullanıcıların talepleri arasında yer alıyor

– Yeni kutucuk tasarımı ve boyutları ileride gelebilir

– Spartan web tarayıcı henüz test aşamasında, Windows 10 önizleme sürümü için yayınlanmadı. Şartları karşılar duruma geldiğinde yayınlanacak.

– Mevcut Silverlight uygulamaları telefonlarda desteklenmeye devam edecek, PC’de de aynı şekilde

[Önemli !] Windows Insider ve Preview for Developers tamamen farklı iki program. Windows Insider, işletim sistemine erken erişim imkanı sunarken; Preview for Developers programı ile son kullanıcıya yayınlanmaya yakın güncelleme kullanılabilecek. Yani kullanılabilirlik açısında Preview for Developers ile indirilebilir sürümün daha kararlı olması beklenebilir.

– OTG (On The Go) hakkında: OTG hakkında paylaşılabilir bir bilgi yok, ancak kullanıcıların en çok istediği özelliklerden biri.

– Gabriel Aul illegal olarak desteklenmeyen telefonlara Windows 10 yüklenmesine risklerinden dolayı karşı çıkıyor.

– Yeni Outlook uygulaması PC ve telefon için bu sürümde yer almıyor.

Çökme ihtimallerinden, performans düşüklüğünden dolayı rehber olarak paylaşmadığımız Windows 10 yükleme yöntemi halen önerilmiyor. Ancak yine bu ay yayınlanacak olan yeni yapı ile cihaz yelpazesinin genişletilmesi ve hataların daha da indirgeneceği düşünülüyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Tapatalk Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Bu uygulamayı yüklediğiniz zaman forum sitelerini hızlı bir şekilde dolaşabilir ve en az kotada düzeyine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir