Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10, Windows Update 80070424 Hatası ve Çözümü

Windows 10, Windows Update 80070424 Hatası ve Çözümü

Windows 10’da, update (güncelleme) sorunları yaşayanlar için iki farklı çözüm sunuyorum.

“Windows Update 80070424” Hata Mesajı

WindowsUpdate_80070424,0x80070424 Hatası

WindowsUpdate_80070424,0x80070424 Hatası

1. Yöntem

Windows Update sorunlarını çözebilmek için Microsoft’un yayınladığı, resmi “Windows Update Sorun Gidericisi“ni kullanabilirsiniz. Bu sorun gidericiyi aşağıdaki bağlantıdan indirdikten sonra çift tıklayarak çalıştırmanız ve karşınıza gelen yönergeleri izlemeniz yeterli.

Windows Update Sorun Gidericisi İndir

2. Yöntem

Gerekli Windows Update hizmetlerini başlatmak için,

 1. Yönetimsel Araçlar’ı açmak için Başlat düğmesini ve sonra Denetim Masası‘nı tıklatın. Arama kutusuna, “Yönetimsel araçlar” yazın ve Yönetimsel Araçlar‘ı tıklatın.
 2. Hizmetler’e çift tıklayın. Yönetici izni gerekli Yönetici parolası veya onay istenirse, parolayı yazın veya onay verin.
 3. Hizmetler iletişim kutusunda, Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti‘ne tıklayın (girişler alfabetik sırayla verildiğinden bulmak için aşağıya doğru ilerlemeniz gerekebilir).
 4. Seçimin durumuna dikkat edin (durum üçüncü sütunda görüntülenir). Durduruldu seçimini gösteriyorsa, Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti’ne sağ tıklatın ve sonra Başlat‘a tıklayın.
 5. Hizmetler iletişim kutusundan Windows Update seçeneğine tıklayın (girişler alfabetik sırayla verildiğinden bulmak için aşağıya doğru ilerlemeniz gerekebilir).
 6. Seçimin durumuna dikkat edin (durum üçüncü sütunda görüntülenir). Burada Durduruldu yazıyorsa, Windows Update seçeneğine sağ tıklayıp Başlat‘a tıklayın.
 7. Hizmetler iletişim kutusunda, İş İstasyonu‘na tıklayın (girişler alfabetik sırayla verildiğinden bulmak için aşağıya doğru ilerlemeniz gerekebilir).
 8. Seçimin durumuna dikkat edin (durum üçüncü sütunda görüntülenir). “Durduruldu” seçimini gösteriyorsa, İş İstasyonu‘na sağ tıklayın ve sonra Başlat‘a tıklayın.
 9. Hizmetler iletişim kutusunu kapatın ve sonra Windows güncellemelerini yeniden çalıştırın.

Bu yapılan adımları doğru yaptığınız takdirde Windows Güncellemenizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu yaptığımız işlemin geçerli olduğu hata kodları

 • WindowsUpdate_80070424
 • 0x80070424

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir