Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Bulanık Yazı Sorunu Çözümü RESİMLİ ANLATIM

Windows 10 Bulanık Yazı Sorunu Çözümü RESİMLİ ANLATIM

Microsoft’un çiçeği burnunda işletim sistemi Windows 10 kullnıcı sayısı hızla artmakta bu durumda beraberinde bazı kullanıcıların şikayetlerini getirmektedir. Bu yazımızda bir ziyaretçimizin sorusu olan “Windows 10’da bulanıklık yazı sorununu nasıl çözerim ? ” sorusunu cevaplandıracağız.

Bu sorunu Mail ile bize soru soran Leyla isimli ziyaretçimize ve daha sonra ziyaret edeceklere rehber olması için bu yazıyı ekleme ihtiyacı hissettik. Windows 10 işletim sistemi yeni bir işletim sistemi olduğu için bazı sorunlar ve hatalar ile karşılamanız oldukça normal bir durumdurKısacası ister Windows 10 yükleme sırasında istersede işletim sistemini kullanma aşamasındahatalar alabilirsiniz.

Son zamanlarda ise kullacıların karşılaştığı hatalardan biriside Windows 10’da yazıların bozuk yada bulanık olarak karşımıza gelmesi problemidir. Bu sorunun çözümünü format atmadan çözmek oldukça kolay. Hatanın çözümünü resimli anlatım olarak izah ederek bu Windows 10 hatasını çözeceğinizden eminiz.

Windows 10 Bulanık Yazı Sorunu Çözümü

windows10-bulanik-yazi-sorunuSorunu çzmek için öncelikle bulanıklık sorunu  olan program hangisi ise üzerinde sağ tıklayınız ve özellikler bölümünü seçiniz. Hemen ardından Açılan pencere üzerinden uyumluluk sekmesine tıklamalısınız. Daha sonra resimde de göreceğiniz üzere Yüksek DPI ayarlarında ekran ölçeklendirmeyi devre dışı bırak seçeneğini işaretleyip Tamam butonuyla kaydediyoruz.

Bulanık yanı sorunundan kurtulmak için son olarak yapmanız gereken ise bilgisayarı yeniden başlatmaktadır. Bu işlemlerin ardından Windows 10 işletim sisteminde bulanık yazı sorununu tamamen çözmğş olackasınız. Eğer farklı programlar aynı sorunu doğurursa tekrardan bu adımları uygulayarak sorunları çözünüz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir