Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10 Yükseltme İndirmeleri Nasıl İptal Edilir?

Windows 10 Yükseltme İndirmeleri Nasıl İptal Edilir?

Merhaba, değerli okurlar. Bildiğiniz gibi, Windows 7 ve Windows 8 / 8.1 kullanıcılarının pek çoğunda, Windows 10’a yükseltme işleminin yapılmasını sağlayan Windows 10 kurulum dosyaları otomatik olarak indirilmeye başlandı. Otomatik indirme işlemi, bazı kullanıcıların işine yarasa da Windows 10’a geçmeyi henüz düşünmeyen pek çok kullanıcı için sorun oluşturdu. Bu yazımda, otomatik Windows 10 indirmelerini nasıl durduracağınızı, “Windows 10’a geç” emrivakisinden nasıl kurtulacağınızı anlatacağım.

Öncelikle rezervasyonunuzu iptal etmelisiniz. Ücretsiz Windows 10’a yükseltme rezervasyonunu nasıl iptal edeceğinizi aşağıda bağlantısını paylaştığım yazımda detaylı bir şekilde anlatmıştım. Bu yazıdan faydalanabilirsiniz.

Windows 10 Rezervasyonu Nasıl İptal Edilir?

Otomatik Windows 10 İndirmeleri ve Yükseltmesi nasıl İptal Edilir?

Rezervasyon işlemini iptal ettikten sonra “Get Windows 10 App” yani “Windows 10 Rezervasyon Uygulaması“nı kaldırmalısınız.

Get Windows 10 App (Windows 10 Rezervasyon Uygulaması) Nasıl Kaldırılır?

 1. “Denetim Masası > Programlar ve Özellikler > Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle” yolunu izleyerek “Yüklü Güncelleştirmeler” penceresini açın.
 2. Arama kutusuna “KB3035583” yazın (Tırnaklar olmadan!).
 3. Yüklü güncelleştirmeler listesinde sadece “KB3035583” güncelleştirmesi kalacaktır. Bu güncelleştirmenin üzerine sol tuşla bir kere tıklayın ve seçili hale getirin. Yine güncelleştirmenin üzerinde “Sağ Tuş > Kaldır” komutunu uygulayın.
 4. “Bu güncelleştirmeyi kaldırmak istediğinizden emin misiniz?” sorusuyla karşılaşacaksınız. “Evet“e tıklayın ve güncelleştirmeyi kaldırın.Get Windows 10 App (Windows 10 rezervasyon uygulaması) kaldırma

  Get Windows 10 App (Windows 10 rezervasyon uygulaması) kaldırma

 5. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 6. Aşağıdaki klasörlerin içini temizleyerek daha önce inmiş olan tüm Windows 10 güncelleştirme dosyalarını silin.
  C:$Windows.~WS
  C:$Windows.~BT
  C:WindowsSoftwareDistributionDownload
 7. İşlem tamam :) Artık Windows 10 güncelleştirme mesajlarını almayacaksınız. Aynı zamanda otomatik indirmelerden de kurtulmuş olacaksınız.

Önemli Not: Kaldırdığınız “KB3035583” güncelleştirmesi, Windows Update tarafından tekrar yüklenmeye çalışılabilir. Bu yüzden Windows Güncelleştirme Ayarlarını, “Güncelleştirmeleri denetle, ancak indirme ve kurma konusundaki kararı bana bırak” şeklinde ayarlamanızı tavsiye ediyoruz.

Windows Güncelleştirme Ayarları Nasıl Değiştirilir?

 1. “Denetim Masası > Windows Update > Ayarları Değiştir” yolunu takip ederek “Windows Güncelleme Ayarları” penceresini açın.
 2. Açılan pencereden, “Önemli Güncelleştirmeler” başlığı altındaki “Güncelleştirmeleri otomatik olarak yükle (önerilen)” seçeneğini “Güncelleştirmeleri denetle, ancak indirme ve kurma konusundaki kararı bana bırak” seçeneği ile değiştirin ve Tamam butonuna tıklayın.Windows Güncelleştirme Ayarları

  Windows Güncelleştirme Ayarları

 3. Yeni güncelleştirmeler bulunduğunda Windows kurulum için sizden izin isteyecek. “KB3035583” güncelleştirmesinin kurulumuna izin vermeyin.

Eğer fikriniz değişirse ve işletim sisteminizi Windows 10’a yükseltmek isterseniz, aşağıdaki adresten işletim sisteminizle uyumlu “KB3035583” güncelleştirme paketini indirebilir ve tekrar kurabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir