Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10’da Aile Kullanıcı Hesabı Oluşturma ve Yönetme

Windows 10’da Aile Kullanıcı Hesabı Oluşturma ve Yönetme

Windows 10’da Aile Hesabınızı Kurun

Windows 10‘da Bilgisayarınızı aile üyelerinizle paylaşmanız kolaydır. Bir kez aile üyelerinizi eklediğinizde ve onlar da oturum açtığınız diğer Windows 10 bilgisayarlarını kullanabileceklerdir.

Güvenliği Ele Alın: Çocuklarınızın çevrimiçi güvenliğini sağlamak için onları ailenize ekleyin. Ailedeki yetişkinler, çocukların çevrimiçi etkinliklerinin raporların görüntüleyebilirne kadar süre ve ne zaman cihazları kullandıklarını sınırlayabilir ve uygunsuz Web siteleriuygulamalar veya oyunları görmemelerini sağlayabilirler.

Windows 10’da Aile Hesabınıza Bir Kişi Ekleyin

 1. Windows 10 bilgisayarınızda Başlangıç’a Başlangıç düğmesi görüntüsü gidin, ardındanAyarlar > Hesaplar > Aile ve diğer kullanıcılar öğesini seçin. (Windows’da Microsoft hesabı ile oturum açmış olmanız gerekir).
 2. Aile üyesi ekle’yi seçin.
 3. Çocuk ekle veya Yetişkin ekle’yi seçin.
 4. Kendisine bir katılma daveti göndermek için kişinin e-posta adresini girin. E-posta adresi yoksa Davet etmek istediğim kişinin e-posta adresi yok seçeneğine tıklayın ve yeni bir hesap açmak için yönergeleri izleyin.
 5. E-posta davetini kabul ettikten sonra, davet gönderdiğiniz aynı e-posta adresini kullanarak Windows 10’da oturum açmaların isteyin.Windows 10'da Aile Hesabına Kişi Ekleme

  Windows 10 Aile Hesabına Kişi Ekleme

Windows 10’da Aile Hesabı Ayarlarını Yönetin

Windows’da bir çocuğu ailenize ekledikten sonra, etkinliklerini nasıl yöneteceğiniz burada anlatılıyor.

 1. Windows 10 bilgisayarınızda Başlangıç‘a Başlangıç düğmesi gidin, ardından Ayarlar > Hesaplar > Aile & diğer kullanıcılar ögesini seçin.
 2. Aile ayarlarını çevrimiçi yönet’i seçin. Bu işlem, ayarları yönetebileceğiniz bir web sitesini açar.
 3. Eklediğiniz tüm çocukların bir listesini göreceksiniz. Ayarlarını yönetmek istediğiniz çocuğu seçin.
 4. Çocuğunuzun hesabı için açmak istediğiniz ayarları seçin:
  • En son etkinlik, çocukların hangi Web sitelerini ziyaret ettiklerini, hangi uygulamaları ve oyunları kullandıklarını ve cihazlarında ne kadar zaman harcadıklarını görmenizi sağlar.
  • Web’de gezinme, çocuğunuzun hangi Web sitelerini görüp göremeyeceğini seçmenize imkan tanır.
  • Uygulamalar ve oyunlar, çocuğunuzun Windows Mağazası’ndan indirebileceği uygulama ve oyunları sınırlamanıza olanak sağlar. Ayrıca önceden engellediğiniz herhangi bir uygulama ya da oyunun engellemesini kaldırmanıza da izin verir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir