Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10’da OneDrive’ı Çalıştırma ve Kullanma İşlemi Nasıl Yapılır?

Windows 10’da OneDrive’ı Çalıştırma ve Kullanma İşlemi Nasıl Yapılır?


Bilgisayarınızdaki OneDrive Ne İşe Yarar?

OneDrive, Microsoft hesabınızla birlikte gelen çevrimiçi bir depolama alanıdır. Dosyalarınızı oraya kaydedin ve herhangi bir bilgisayar, tablet veya telefondan kayıtlı bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

OneDrive Hakkında Temel Bilgiler

Üzerinde çalıştığınız bir belgeyi OneDrive’a kaydetmek için kayıt konumları listesinden bir OneDrive klasörü seçin. Dosyaları OneDrive’a taşımak için Dosya Gezgini‘ni açın ve bu dosyaları bir OneDrive klasörü içine sürükleyin.one-drive-1

İnternet mi yok? Sorun değil.

OneDrive içine kaydettiğiniz dosyalar, OneDrive.com adresinde çevrimiçi olarak ve bilgisayarınızda ise çevrimdışı olarak kullanılabilir. Bu da, İnternet’e bağlı olmasanız bile bunları her zaman kullanabileceğiniz anlamına gelir. Yeniden bağlandığınızda, OneDrive, çevrimiçi sürümlerini çevrimdışıyken yaptığınız değişikliklerle güncelleştirir.Wi-Fi bağlantınız olmadığında çevrimdışı dosyalar çok faydalı olur, ancak aynı zamanda kişisel bilgisayarınızda yer kaplarlar. Depolama alanınız yetersizse, nasıl daha az çevrimdışı OneDrive dosyası tutacağınız burada anlatılmaktadır:

Eşitlenmiş halde kalın!

Dosya Gezgini simgeleri, çevrimdışı klasör ve dosyalarınızın eşitleme durumunu gösterir.

  • Eşitlenmiş simgesi görüntüsünü Çevrimiçi sürümü ile eşitlenmiş durumdadır.
  • Eşitleniyor simgesi görüntüsü Eşitleniyor.
  • Eşitlenmemiş simgesi görüntüsü Bilgisayarınızdaki sürüm eşitlenmemiş. Nedenini öğrenmek için görev çubuğunun sağ tarafına gidin, OneDrive  simgesi görüntüsü öğesine sağ tıklayın (veya basılı tutun) ve Eşitleme sorunlarını göster’i seçin.

  Windows 10’da OneDrive Windows 10’da OneDrive’ı Çalıştırma Windows 10’da OneDrive’ı Çalıştırma ve Kullanma

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir