Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10’da XBox Oyun Akışı Nasıl Yapılır?

Windows 10’da XBox Oyun Akışı Nasıl Yapılır?


Xbox’ınızdan Oyun Akışı YapmaBilgisayar oyuncuları, neşelenin! Xbox One oyunlarınız bilgisayarınıza sizinle birlikte geliyor. Şimdi, ne zaman bir Xbox One oyunu oynamayı isterseniz, konsolunuzdan oyunu akışla aktarın.

1. Donanımınızı Kontrol Etme

Öncelikle, bilgisayarınızın oyun akışı için donanım gereksinimlerini karşıladığından emin olun. En az 1,5 GHz çok çekirdekli bir işlemci, 4 GB RAM veya daha fazlası ve bir Xbox One Konsolu ve denetleyicisine ihtiyacınız olacak. Kablolu bir Ethernet bağlantısı akışlı oyunlarda en iyi şekilde çalışır. Mümkünse, hem bilgisayarınızı hem de Xbox One’ınızı ağ kabloları kullanarak yönlendiricinize bağlayın. Kablosuz bir bağlantı için, 802.11 N veya daha yeni bir kablosuz bağdaştırıcı kullanın.

2. Akışı Açma

Xbox One’ınız üzerinde Ayarlar > Tercihler’e gidin. Sistem ve Uygulama bölümünde, Diğer cihazlara oyun akışı yapmaya izin ver’i seçin.Sonra, SmartGlass Bağlantıları adı altında ev ağınıza bağlı herhangi birinin oyun akışı yapmasına izin vermek için, Herhangi bir SmartGlass cihazı seçin. Akışı sadece birkaç kişiyle sınırlamak için Yalnızca bu Xbox’ta oturum açmış profiller ’i seçin.

3. Bağlantıyı Kurma

Xbox One cihazınızın açık olduğunu ve bilgisayarınızda oturum açmak için kullandığınız hesapla oturum açtığınızı kontrol edin. Sonra bilgisayarınızda, Başlangıç Başlangıç düğmesi simgesi > Xbox Xbox logosu resmi  > Bağlan öğesine gidin ve bağlanmak için Xbox’ınızı seçin. (Konsolunuzun adını bulmak için Xbox One’ınızda Ayarlar > Sistem öğesine gidin.) Xbox uygulaması açıldığında Xbox One’ınıza otomatik olarak bağlanacaktır.xbox-akıs

4. Oyun Zamanı!

Konsolunuza bağlandıktan sonra bilgisayarınıza bir denetleyici bağlayın. Ardından Akış öğesini ve oynamak istediğiniz oyunu seçin. Veya uygulamanın herhangi bir yerinde bir Xbox One oyunu seçin ve ardından oyunu akışla aktarmak için Konsoldan oyna öğesini seçiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir