Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows 10’un İlk Büyük Güncellemesi Yayınlandı!

Windows 10’un İlk Büyük Güncellemesi Yayınlandı!

Microsoft‘un en büyük işletim sistemi olan Windows 10 için ilk büyük çapta güncelleme yayınlandı. Bu güncelleme sistemdeki sorunları gideriyor.

Çıktığı günden beri yükleme sayısı 100 milyonu aşan Windows 10 dünya çapında büyük ses getirdi. Windows 10 ile gelen yenilikler kullanıcıların ne kadar hoşuna gitse de bir o kadar da meydana gelen hatalar kullanıcıların canını sıkıyor. Temiz kurulum yapan kullanıcıların fazla hata ile karşılaşmadığı ama Windows Update yolu ile güncelleme yapan kullanıcıların yeni bir güncelleme beklentileri karşılık buldu.

Microsoft‘un bu güncellemesi büyük çapta ve toplu olduğu için boyutu 325 MB civarında. Cumulative Update for Windows 10 for X64/x86 – based Systems (KB3081424) ismini alan bu güncelleme ile Windows 10 da çıkan hatalardan kurtulma şansı doğuyor.

Windows 10 “KB3081424” Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

  • Windows 10 KB3081424 güncellemesini yüklemek için Başlat > Ayalar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update bölümünden “Güncelleştirmeleri denetle” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
  • Bu işlemden sonra güncelleme otomatik olarak başlayacak ve kurulumu gerçekleşecektir.

Windows 10 KB3081424 güncellemesi sırasında herhangi bir işlem yapmamanızı ve güncelleme bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir