Home / Android / Windows Phone Desteği Bugün İtibariyle Sona Erdi!

Windows Phone Desteği Bugün İtibariyle Sona Erdi!

Windows Phone Artık Yok!

İlk çıktığı zamanlarda Android‘e kafa tutacağı düşünülen Windows Phone 8.1‘in desteği bugün itibariyle kesildi. Bundan sonra Windows Phone işletim sisteminden bahsedemeyebiliriz!

Microsoft şirketi, Windows Phone 8.1‘e sunduğu desteği üç yılın ardından geri çekti. Bu desteğin geri çekilmesi ile birlikte milyonlarca cihaz artık güncelleme alamayacak. Büyük bir kitle Windows Phone‘un sona ermesinin geçen yıldan olduğunu düşünüyor. Windows Phone işletim sistemine sahip telefonların %80‘inin Windows Phone 7, Windows Phone 8 ve Windows Phone 8.1‘den oluşuyor. Şimdi de Microsoft, %80’ine verdiği desteği geri çekti. Artık bu kesimden sorumlu değil.Windows Phone Desteğini Kesti!Microsoft, Windows 10‘un desteğini resmi olarak hala sona erdirmedi. Windwos Phone 10 ile çalışan telefon ve tabletlere yeni bir güncelleme geleceği konusunda dedikodular ortalıkta dolaşıyor ama şuan için resmi bir bilgi elimize ulaşmadı. Diğer bir söylenti ise Windows Phone 10‘un desteğinin 2018‘e kadar kağıt üzerinde sürdürüleceği.Microsoft, Windows Phone işletim sistemi üzerinden desteğini çektiğini resmi olarak söylemiyor ama geçen yıl yaptıkları açıklama ile mobil cihazlar üzerinde odaklanmadıklarını dile getirmişlerdi.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir