Home / Diğer Konular / Windows Phone Telefonların Şarj Süresini Uzatma Yolları

Windows Phone Telefonların Şarj Süresini Uzatma Yolları

Windows Phone yüklü cep telefonları kullanım oranı olarak günümüzde hızla yükselen bir grafik çiziyor.Kullanıcı sayısının artmasına bağlı olarak kullanıcılarında kullanım miktarı her geçen gün artmakta. Windows Phone Market’teki uygulama sayısınında hızla artması beraberinde daha yüksek grafik kullanan ve şarjı daha fazla harcayan uygulama ve oyunların sayısının artmasına neden oldu. Elbette Asphalt 8 gibi şarj düşmanı oyunlar, Nokia Lumia veya HTC gibi Windows Phone işletim sistemine sahip telefon markalarınıda düşündürmektedir.

Aşağıda maddeler halinde verilecek adımların birini veya bir kaçını uygulayarak gözle görünür şekilde şarj dan tasarruf edebileceksiniz.

  1. Gerekli olmadığı takdirde 4g – 3g Kullanmayın. 4g veya 3g internet bağlantınızın protokolünü belirtir ve kullanmadığınız halde açık kalması şarjın sömürürler. Ayarlar -> Şebeke -> En Yüksek Bağlantı hızı menüsünden değiştirebilirsiniz. Eğer cep telefonunda interneti hiç kullanmayacaksanız. Ayarlar -> Şebeke -> Veri Bağlantısı menüsünü Kapalı konumuna getiriniz.
  2. E-Posta bildirimlerini kullanmıyorsanız Ayarlar -> Zil Sesleri menüsünden kapatınız
  3. Wifi, Konum ve Bluetooth servislerinin açık olması ciddi oranda şarjı tüketir hatta deyim yerindeyse sömürmektedir. Kullanmadığın müddetçe kapalı olmasına özen gösterin.
  4. Telefonda veya Sd kartta yüklü oyunları eğer şarj konusunda endişe ediyorsanız grafik ayarların mutlaka düşültün.( Her uygulamanın ayrı ayrı ayarlar kısmını ziyaret etmeniz gerekmektedir.)
  5. En son ve en etkili çözüm ise telefonu bilinçli olarak kullanmaktur, yani sadece telefon olarak kullanmaktır. Bu son madde genellikle en fazla tepki alacak madde de olsa gerçek budur. Cep telefonları bir bilgisayar ve oyun konsolu değildir. Yapacağı işlemcisi ve rami sınırlıdır. Bu sebeple

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir