Home / Diğer Konular / Windows Phone Yüklü Cihazda Ekran Görüntüsü Alma

Windows Phone Yüklü Cihazda Ekran Görüntüsü Alma

Windows Phone 8 veya Windows Phone 8.1 yüklü cihazlarda merak edilen konulardan biri olan ekran görüntüsü alma işlemi çok basittir. Klasik Bilgisayar veya dizüstü cihazlarda print screen tuşuna denk gelen bu olay Windows Phone yüklü cihazlarda farklıdır.

Windows Phone 8 ve Windows Phone 8.1 de bu işlem farklıdır. Sizde Cihazınızın işletim sistemine göre işlem yapınız. Eğer İşletim sisteminizi bilmiyorsanız Öğrenmek için tıklayınız.

Windows Phone 8 Kullanıyorsanız

Windows Phone yüklü cihazınızda o an varolan uygulamaların ve pencelerin resmini çekmek için yapmanız gereken Telefonun ön kısmında bulunan Windows simgesi ve Güç tuşu(Açıp Kapatma) fiziksel butonlarına aynanda basılı tutamnız gerekmektedir. Bu 2 tuşa aynanda basıı tutunca fotoğraf çekme sesi duyulacak ve ekran görüntüsünü başarı ile resim olarak kaydettiğinizi anlayacaksınız.

Windows Phone 8.1 Kullanıyorsanız

Windows Phone yüklü cihazınızda o an varolan uygulamaların ve pencelerin resmini çekmek için yapmanız gereken Telefonun sağ tarafında bulunan Güç tuşu ve Sesi arttırma fiziksel butonlarına aynanda basmaktadır

Resim

Windows Phone Ekran Görüntüsü Alma
Windows Phone Ekran Görüntüsü Alma

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir