Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 8.1 / Windows Phone’de Güncelleme Kontrolü Nasıl Yapılır ?

Windows Phone’de Güncelleme Kontrolü Nasıl Yapılır ?

Hızlı gelişen ve rakibleri Android ve Ios’a yaklaşmaya çalışan Windows Phone İşletim sistemi Windows Phone 8.1 ve Gdr1 güncellemelerini farklı zamanlarda farklı ülkelere vermeye başladı. Kullanıcılar arasında Windows Phone güncelleme kontrolünü nasıl yaparım sorunu belirdi.

Windows Phone Nokia markası lumia cihazların üretimi ile ülkemizde ve küresel pazarda oldukça yaygınlaştı. Lumia 520 gibi fiyat/performans ürünleri cep telefonları sayesinde pek çok Avrupa ülkesinde 3. işletim sistemi konumuna yükseldi. Hızla gelişmek zorunda olması ve rakiplerininde elinin boş durmaması yazılım üreticisi Microsoft’u zor durumda bırakacak görünüyor. Geçtiğimiz güncelerde lansması yapılan Android L oldukça iddalı bir profil çizmesi bu Microsoft için bir itici etmen olacaktır.

Rakiplerinin gelişimi bir yana Windows Phone sürekli güncellelemeleri ile kullanıcılarına daha stabil ve gelişmiş bir Windows Phone deneyimi vaat ediyor. Amber, Cyan , Windows Phone 8.1 ardından betası duyurulan GDR1 ile firmanın cep telefonu sektöründe kalıcı olmak istediğini işaret ediyor.

Bu kadar sık olan güncellemeleri takip etmenin 2 yolu bulunuyor. 1. Olarak Wifi ağına bağlı konumda yazılımsal güncelleme kontrolü, ikinci olarak Nokia’nın güncelleme ilanları sayfası.

1. OLarak aşağıda verilen linki ziyaret ediniz.Aşağıdakli link orjinal Nokia sitesidir. Açılan listede En sondan 3. ülke TURKEY kelimesini göreceksiniz. Bu tablodan cep telefonu modelinizi seçip karşısında bulunan tablodan kontrol edebilirsiniz. Aşağıdaki resme benzer bir görüntü ile karşılaşacaksınız. Burada istediğiniz güncellemenin altında telefon modeliniz için Available yazıyorsa güncelleme hazır indirip kurabilirsiniz demektir. Eğer aynı güncellemenin altında Under testing yazıyorsa güncelleme hala beta sürümündedir ve yazılım geliştiricileri tarafından test ediliyor demektir. Bu durumda kararlı sürüm için bir süre daha beklemek durumunda kalacaksınız.

Windows-Phone_GuncellemeSite
2. olarak ise cep telefonunuzdan Ayarlar menüsüne tıklayınız. Ekranı aşağıya kaydırınız. Telefonumu Bul butonunun hemen altında Telefon Güncelleştirmeleri butonu olcaktır. Bir wifi ağına bağlandıktan emin olduktan sonra Güncelleştirmeleri Denetle‘ye tıklayarak varolan güncelleştirmeleri kontrol edecektir. Eğer günceleme varsa telefonuzu şarja takıp güncellemeyei başlatabilirsiniz. Uzun sürmesi durumunda telefonu kapatmayınız.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Tapatalk Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Bu uygulamayı yüklediğiniz zaman forum sitelerini hızlı bir şekilde dolaşabilir ve en az kotada düzeyine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir