Home / Windows İşletim Sitemi / Windows 10 / Windows Tüm Sürücü Hatalarını Tespit Etme ve Çözme

Windows Tüm Sürücü Hatalarını Tespit Etme ve Çözme

Windows illetim sisteminde sürücü hataları bazen oldukça can sıkıcı olabilmekte. Özellikle bir oyun oynamak veya video izlemek istediğinizde aldığınız hata bütün gün keyfinizi kaçırabilmektedir.

Windows Sürücü Hatalarını Buluyoruz

İlk oalrak Bilgisayarım’ı  açınız. Ardından hata şüphelendiğiniz ve denetlemek istediğiniz disk sürücülerinden birisine sağ tıklayın Özellikler‘ e tıllayınız. Bu işlemden sonra bir pencere açıkacak. Bu pencerede Araçlar sekmesine tıklayın. Açılancak alanda  Hata Denetimi’nin altındaki Şimdi Denetle butonuna göreceksiniz. Bu butona tıkladığınız anda sizden yönetici parolası veya yönetici onayı isteyebilir. İstemez ise tarama otomatik olarak başlayacaktır. Hataları onarması için için Dosya sistemi hatalarını otomatik düzelt alanını işaretleyin.  Eğer bu seçeneği seçmez iseniz bildirilen disk sorunları onarılmaz ve tüm uğraşınız boşa gider.
Devamında ise Dosya hatalarını ve fiziksel hataları birlikte denetlemek için, hem Dosya sistemi hatalarını otomatik olarak  düzelt seçeneğini hem de Bozuk bölümleri tarayıp düzeltmeye çalış alanlarını işaretlemeniz en doğrusu olacaktır.

Son olarak başlat butonuna bastığınız anda tarama başlayacak ve diskte bulunan hatalar otomatik olarak düzeltilecektir. Benzer Windows Hata çözümleri için tıklayınız.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Windows 10 Şifre Değiştirme

Windows 10 günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi durumunda. Bunun sebeplerinden biriside Microsoft firmasının Windows …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir