Home / Yazılım / Windows XP, Vista, 7 – PC üzerinde WhatsApp Kullanımı, Kurulumu, Aktif Edilmesi

Windows XP, Vista, 7 – PC üzerinde WhatsApp Kullanımı, Kurulumu, Aktif Edilmesi

WhatsApp kullanmayan nadirdir sanırım. Evet evet SMS yerini WhatsApp uygulamasına bıraktı şu geçtiğimiz yılda. Bu güzel 4 ana mobil işletim sistemini destekliyor. Ancak diyebilirsiniz ki, “ben Android v.b. kullanmıyorum, bildiğiniz eski model bir telefon, ama WhatsApp’i kullanmak istiyorum”. O halde imkansız değil.

Windows PC üzerinde WhatsApp Kullanımı

Windows PC üzerinde WhatsApp uygulamasını kullanmak o kadar da imkansız değil. Böylece WhatsApp destekli bir cep telefonu modeliniz olmasa dahi, WhatsApp kullanabilirsiniz. İşte bunun adımları:

1- Android Emulator Kuruyoruz: YouWave

Windows PC üzerinde çalışabilecek Android emulator yazılımına gerek duracağız. Bunun için elbet Android SDK kullanabilirdik. Ancak Android SDK çok yavaş çalışıyor. Bu nedenle YouWave adındaki emulatorü kullanacağız.İlk adım olarak YouWave emulatörü indirip, windows pc’ye kurmanız gerekiyor. Kurulum dosyası için buradaki adresi ziyaret etmelisiniz.Windows PC üzerinde WhatsApp KullanımıUnutmadan! Youwave uygulaması sadece 7 günlük deneme sürümü olarak geliyor. 101MB boyutunda ve lisans ücreti 15$. Kurulumdan sonra Android 2.3.4 sürümünü kullanıyor olacaksınız ve Android SDK’ya göre çok daha hızlı.

2- WhatsApp Uygulamasını Youwave ile İndirmek ve Kurmak

Sıra geldi WhatsApp’i Youwave’e nasıl indirebileceğinize. Anlamadığım bir sebepten ötürü Youwave, Android Market erişime izin vermedi. Bu nedenle manuel işlem yapmak zorunda kaldım. Ancak korkmayın, zor değil.Öncelikle Youwave içerisinde tarayıcıyı açın ve şu adrese gidin: http://www.whatsapp.com/android/WhatsApp Uygulamasını Youwave ile İndirmek ve KurmakBuradaki “Download Now” düğmesine tıkladığınızda WhatsApp uygulamasını Youwave ile indirmeye başlayacaksınız.WhatsApp Uygulamasını Youwave ile İndirmek ve Kurmakİndirme işlemi bittikten sonra üzerine tıklayın ve kurulum işlemine başlayın.WhatsApp Uygulamasını Youwave ile İndirmek ve KurmakYükleme işlemi sona erdi. Şimdi sıra geldi WhatsApp’yi nasıl aktif edeceğinize.

3- WhatsApp’yi Aktif Etmek

Aktivasyon işlemine geçmeden önce WhatsApp uygulamasını açın.WhatsApp.yi Aktif EtmekListeden “Turkey” seçin ve alt tarafa cep numaranızı yazın. Sonrasında “ok” düğmesine basın. Cep telefonunuza SMS olarak onay kodu gelecektir. Bu kodu unutmayın.Yaklaşık 5dk boyunca onaylamaya çalışacaktır WhatsApp. Çünkü gerçek bir telefonda sms gelir gelmez WhatsApp onay işlemini gerçekleştiriyor. Ancak biz emulatör üzerinde çalıştığımızdan ötürü, sms’i göremeyecektir. O nedenle doğrulama işlemini atlayabiliriz ya da 5dk boyunca bekleyebiliriz. Her ikisinin de sonrasında aşağıdaki ekran gelecektir.WhatsApp.yi Aktif EtmekYukarıdaki ekranda “Call Me” düğmesine tıklayın. Kısa bir süre sonra telefonunuz çalacak ve az önce sms ile gelen kod, otomatik olarak telefonda seslendirilecektir. Ve o esnada kodu girebileceğiniz ekran görüntülenecektir. Acele edin ve kodu girin. ?WhatsApp.yi Aktif Etmekİşte bu kadar ! Onay kısmını da geçtiniz. Artık WhatsApp’yi kullanmaya başlayabilirsiniz. Tabi öncesinde Youwave ile kurulu gelen Android üzerindeki rehbere, kayıtlarınızı eklemeyi unutmayın. Aksi halde görüşme yapabileceğiniz kimse çıkmayacaktır WhatsApp listesinde.

Her iki platformda da kullanılabilir mi?

Hemen yanıtlayayım. Hayır :) Ne yazık ki hem PC’nizde hem de cep telefonu üzerinde WhatsApp’yi aynı anda kullanamıyorsunuz.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Linux Bilgisayardan Modem IP Öğrenme

Linux işletim sistemi kurulu bilgisayarımızdan modemimizin ip adresini öğrenmemiz mümkündür. Bu işlem için Linux komut …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir