Home / Wordpress / WordPress Sayfadaki Sorgu Sayısı ve Sayfa Yüklenme Süresini Göstermek

WordPress Sayfadaki Sorgu Sayısı ve Sayfa Yüklenme Süresini Göstermek

WordPress sitelerde sorgu sayısı ve sayfanın yüklenme hını öğrenmek oldukça kolaydır. Anlatacağımız yöntem sayesinde kod ile sayfalarınız oluşturulurken kullanılan toplam sorgu sayısını ve bu sorguların tamamlanıp sayfanın kaç saniyede oluşturulduğunu görebileceksiniz. Pek çok internet sitesinin alt kısmında mevcut esasında. Çoğu wp kullanıcısı bunu bir gösteri olarak yapsa da işini bilen ve eklenti geliştirici arkadaşlar için oldukça yararlı oluyor bu gösterimler ve bu sonuçları inceleyerek siteyi hızlandırmak da mümkün olmakta

Kullandığınız veya yazmış olduğunuz eklentilere bağlı olarak oluşan sorgu sayısı size performans konusunda güzel bir bilgi veriyor.

Kullanımı ise oldukça basit. Tema düzenleyiciden footer kısmında istediğiniz bir kısma eklenmesi durumunda sayfada gösterim sağlıyor.

Sorgu sayısı için eklemeniz gereken kod

<?php echo get_num_queries(); ?>

Yüklenme süresi için eklemeniz gereken kod

<?php timer_stop(1); ?>

Kodları eklemek için bu şekilde adresi açın http://teknocozumler.com/wp-admin/theme-editor.php?file=footer.php&theme=colormag ve yukardaki kodu sayfanın en altına ekleyin.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

WordPress kayıp admin şifresini kurtarma

Bazen özellikle localhost üzerinde wordpress sitesi kurup uzun süre bakmadığımızda wordpress kayıp admin şifresini kurtarma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir