Home / Wordpress / WordPress Yorumlardan Site Url Alanını KALDIRMAK

WordPress Yorumlardan Site Url Alanını KALDIRMAK

WordPress site sahibi iseniz yorum alanından site url kısmını kaldırmak istemeniz oldukça normal. Çünkü sıradan bir blog için bazen gereksiz olabiliyor. En çok gelen sorulardan birisi olan WordPress yorumlar kısmındaki site adını kaldırmak elbette. Site sahiplerinin en çok sorun yaşadığı kısımlardan bir tanesi yorum kısmı. Bazı art niyetli kullanıcılar maalesef bu alanı spam url olarak kullanmakta. Konu içeriğine eş değer yorumlar yazmaktan üşenen arkadaşlar maalesef sitesine link kazandırmak için her türlü başlıkta web sayfasının adresini yazarak spam mesaj oluşturmaya yelken açıyor.

WordPress Site Yorumlarında Url Kısmını Kaldırmak

Tabi sözüm konuyla alakalı içeriklere yorum yapıp link bırakan arkadaşlara değil. Fakat kurunun yanında yaşında yandığını belirtmek isterim. Bu husus hakkında ilgisiz alakasız yorumları bir yana bırakalım ve verilen yorum isimlerini siz düşünün. Nihayet bu husustan kurtulmak için aşağıda paylaştığım kodu tema klasörünün içerisinde bulunan “functions.php” dosyasına ekleyiniz. Bu kod yardımıyla artık ilgisiz alakasız sadece amacı yorum yazmaktan ziyade sitesini tanıtmak için yorum bırakanlardan WordPress bloğunuzu arındırmış olacaksınız.

Diğer bakış açısıyla bakmak istersek, bazı kullanıcılar ilgili makaleye yorum yapmak isterler fakat web siteleri olmadığı için yorum yapmaktan kaçınırlar. Web sitesi yazan kısmı kaldırdığımızda artık bu durum da söz konusu olmamış olacak.

WordPress sitede yorumlar kısmında bulunan Web siteniz yazan kısmı kaldırmak için öncelikle tema klasörünün içerisinde bulunan “functions.php” dosyasını açıp, altına aşağıda bulunan kodu ekliyorsunuz.
function remove_comment_fields($fields) {
unset($fields['url']);
return $fields;
}
add_filter('comment_form_default_fields','remove_comment_fields');

Kodu ekledikten sonra konuların altın bulunan yorum alanında artık “web siteniz” kısmı yer almıyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

WordPress kayıp admin şifresini kurtarma

Bazen özellikle localhost üzerinde wordpress sitesi kurup uzun süre bakmadığımızda wordpress kayıp admin şifresini kurtarma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir