Home / Wordpress / WordPress Yüklenilmesi Gereken 7 Eklenti

WordPress Yüklenilmesi Gereken 7 Eklenti

Şu ana kadar Dünyadaki tüm sitelerin %40’ı wordpress ile oluşturulmakta. Durum böyle olunca wordpress gün geçtikçe dur durak bilmeden kendini geliştiriyor.WordPress küçük boyutlu, fazla bir ayar gerektirmeyen, basit, herkesin kullanabileceği bir sistem. Her ihtiyaca uygun eklentileride mevcut. Bizde bugün wordpress kullanan her webmaster için kurulu olmazsa olmaz diyebileceğimiz 10 eklentiyi tanıtmak istiyoruz. İsterseniz lafı uzatmadan başlayalım..

1-All in One Seo: WordPress’in en iyi SEO eklentisi dersek yalan olmaz.Otomatik sistemap oluşturma, otomatik başlıklar ve meta açıklamaları gibi bir çok özelliği bulunur.Eklenti kurulumunu yaptıktan sonra çok fazla bir ayar gerektirmeyen eklenti seo konusunda yükünüzü hafifleten ve sürekli güncellenen eklentiler arasında..

2-Captcha : Spam yorumlardan bıktıysanız ve bir türlü spam belasından kurtulamıyorsanız Captcha eklentisini kurmanızda fayda var.

3-Seo Smart Links : SEO konusunda en önemli eklentilerden biri Seo Smart Links eklentisidir. Makalelerinizde anahtar kelimelerimize etiket şeklinde link verilmesini sağlar. Bu sayede sitenizin index hızı artar ve alt sayfalarınız daha çabuk indexlenmiş olur.

4-WP Super Cache : Eğer sitenizin açılış hızı düşük ise bu eklenti tam size göre. Bu eklenti ile WordPress’in dinamik sayfalarını, statik html sayfalara dönüştürerek sayfalarımızın yüklenme hızını arttırır. Ayrıca css, javascript dosyalarını sıkıştırarak tek bir dosya haline getirir.

5-WP Touch : Web sitenizin kod yapısında değişiklik yapmadan sitenizi mobil uyumlu hale getirmenizi sağlayan bu eklenti ile sayfalarınız cep telefonu ve tablet gibi mobil cihazlarda sorunsuz şekilde görüntülenir.

6-Imsanity : Bu eklenti sayesinde sitenizdeki resimlerin daha hızlı yüklenmesini sağlar.Imsanity resimlerinizi sayfanız için en uygun genişlik ve yükseklik değerine göre ayarlar.

7-Contact Form : Sitenize iletişim formu kurmak isterseniz kurmanız gereken ilk ve tek eklenti. Çok kullanışlı ve yönetilmesi kolay bir eklentidir.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

WordPress kayıp admin şifresini kurtarma

Bazen özellikle localhost üzerinde wordpress sitesi kurup uzun süre bakmadığımızda wordpress kayıp admin şifresini kurtarma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir