Home / Oyunlar / WordPress’te Meta Widget’ini Düzenlemek?

WordPress’te Meta Widget’ini Düzenlemek?

WordPress’de hazır widget’lardan bir tanesi olan “Meta” Widget’ını bugün nasıl düzenleyeceğimizi anlatmaya çalışacağım. Bu kısım içerisinde standart olarak Yönetici Girişi, Kayıt Olma, RSS adresleri ve WordPress.org adresi için bağlantılar bulunuyor.

meta

Meta Widget’ın başlığı dışında herhangi bir kısımı panelinizden değiştiremiyorsunuz, değiştirmek için FTP ile Host’unuza bağlanıp WordPress dosyalarımızda küçük bir değişiklik yapıyoruz. Bu işlem için eklentilerde var fakat ben de bu eklentiler sorun çıkartabileceği için en kesin ve etkili yolu tarif edeceğim. wp-includes klasörünüz içerisinde bulunan default-widgets.php dosyasını düzenleyiciniz ile açıyorsunuz. İlgili kısımlar şöyle:

<ul><?php wp_register(); ?> /// Bu satır sitenize giren kullanıcılar için Kayıt Olun yazan kısmı<li><?php wp_loginout(); ?></li> /// Bu satır WordPress paneline giriş yapmış kullanıcılar için Çıkış Yap olarak görünecek kısım.<li><a href=”<?php bloginfo(‘rss2_url’); ?>” title=”<?php echo esc_attr(__(‘Syndicate this site using RSS 2.0′)); ?>”><?php _e(‘Entries <abbr title=”Really Simple Syndication”>RSS</abbr>’); ?></a></li> /// Bu satır RSS ile ilgili<li><a href=”<?php bloginfo(‘comments_rss2_url’); ?>” title=”<?php echo esc_attr(__(‘The latest comments to all posts in RSS’)); ?>”><?php _e(‘Comments <abbr title=”Really Simple Syndication”>RSS</abbr>’); ?></a></li> /// Bu kısımda diğer bir ikinci RSS<li><a href=”http://wordpress.org/” title=”<?php echo esc_attr(__(‘Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.’)); ?>”>WordPress.org</a></li> /// Bu kısım  ise WordPress.org yazan menü öğesi<?php wp_meta(); ?></ul>Bu kısımlardan hangisinin kalacağı, hangisinin silineceği size kalmış…Yardımcı olabilmişimdir inşaallah.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Battlefield 1 Sistem Gereksinimleri

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Ünlü oyun serisi olan Battlefield’ın yeni oyunu Battlefield 1 Beta sürecinden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir