Home / Android / Xperia Z5’te Büyük Android Problemi! – Android Haberleri

Xperia Z5’te Büyük Android Problemi! – Android Haberleri

Sony Xperia Z5, Android 6.0 Marshmallow güncellemesini kullanıcılarla paylaştıktan sonra geri dönüşlerin ardı arkası kesilmedi. Problemlerden ötürü Sony’in destek sayfasına bir yığın mesaj atıldı. Sony tarafından yapılan geri dönüşlerin ardından ise kullanıcılara çözüm olarak fabrika ayarlarına geri dönüş yapmaları istendi. Alınan sonuçlarda kimi kullanıcı sorunun giderildiğini belirtse dahi bir kesim tarafından da problem giderilemedi.

Peki Bu Problem Neydi?

Kullanıcıların dert yandığı nokta ise Android‘in yeni güncellemesinden sonra Xperia Z5 cihazları ile ne yazık ki Google Play Store‘u açamamaları… Yaşanan problem ile cihazlarında ne yazık ki Google Play Store’a giriş yapamayan kullanıcıları “Google Play Store Durduruldu” yazısı karşıladı. Probleme çözüm önerisi olarak masaüstü bilgisayar üzerinden PC Companion‘la Xperia Z5‘i senkronize etmenin bir yol olabileceğini ve ardından bilgisayardan güncellemenin yapılarak problemin aşılabileceğini vurguladılar. Ne kadar doğru, ne kadar sorunu aşabiliriz bilemiyoruz ama Sony‘in bunu çok öncesinde düşünmüş olması gerekirdi.

Hakkında: Mehmet Demir

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir