Home / Diğer Konular / Yağlı Cilt Bakımı

Yağlı Cilt Bakımı


Yağlı Cilt İçin Dengeleyici Maskeler

Yağlı cilt yapısına sahip kişiler  ciltlerinin pürüzsüz kalması ve cildin yağ oranının dengede tutulabilmesi için kozmetik yada bitkisel maskelerden faydalanabilirler. Yağlı cildinizde kullanabileceğiniz dengeleyici cilt bakımı maske tariflerinden dilediğinizi seçip düzenli olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Garnier Skin Naturals 3’ü 1 Arada

Garnier tarafından üretilen bu maske, bir çok isteğe yanıt verebilmekte. Peeling, temizleme ve maske olarak kullanılabilen ürün, cildinizdeki siyah noktaları temizleme, makyaj kalıntılarını temizleme gibi işlemler için kullanılabilmektedir. Popüler bir ürün olan Garnier Skin Naturals 3’ü 1 arada, içerdiği beyaz kil sayesinde cildin parlamamasını sağlar. Haftada 3 kere kullanabileceğiniz ürün, cilde uygulandıktan sonra 3 dakika bekletilmesi yeterlidir. 

Clinique Anti- Blemish Yağ Dengeleyici Maske

Kil bazlı bir cilt maskesi olan ürün, cildin yağ dengesini korumak için kullanılmaktadır. Düzenli kullanıldığında cilt lekeleri üzerinde de etkili olan maske, sivilceli cilde sahip kişilerce de kullanıma uygundur. Temiz cildin üzerine sürdükten sonra 5 dakika bekleyip yıkayabilirsiniz. 

Regul Dengeleyici Yüz Maskesi

Antioksidan özelliği bulunan Regul maskesi, sebum üretimini dengelemektedir. Cilt yüzeyindeki kirlerin etkili bir şekilde temizliği için kullanılabilmektedir. Dermophil kompleksi oldukça farklıdır. Bu yüzden cildinizi gün geçtikçe daha fazla onarır. Maskeyi cildinize sürüp 10 dakika sonra yıkamalısınız. İhtiyaç duyulan zamanlarda kullanıma uygundur. 

Aubrey Organics Yağ Dengeleyici Maske

Papaya ve kaolin özlerinden elde edilen maske, içeriğinde gliserin de barındırmaktadır. Gözeneklerin temizlenmesi ve dengeli bir nemlendirme sağlar. Cildinize sürdükten sonra 15 dakika beklemeli ve ardından yıkamalısınız.  

Babe Sebum Dengeleyici Maske

Kaolin içeren dengeleyici maske, cildin sebum oranını dengelemektedir. Cilt yüzeyinde meydana gelen parlaklık ve yağlı görünümü ortadan kaldırır. Göz çevresine uygulanması önerilmez. Cildinize masaj yaparak sürdükten sonra, 10 dakika içinde yıkamalısınız. Haftada 2 kere kullanılabilir. 

Monteil Pure- N Yağ Dengeleyici Maske

Cildi temizleyen maske, sebum oranını dengelemektedir. Ciltte meydana gelen renk tonu bozulmaları ve kızarıklıkları azaltır. Hassas ciltlere uygulanması uygun olan maske, temiz cilde uygulandıktan sonra 10 dakika bekletilip yıkanabilir. 

Selesta Zeytinyağlı Dengeleyici Yüz Maskesi

Selesta yüz maskesi zeytinyağından oluşması nedeni ile cilde tümden bir bakım sağlar. Yağ dengesini minimum seviyeye getirerek cildinizi sivilcelenmeye ve siyah noktalara karşı korur.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir