Home / Diğer Konular / Yağlı Ciltler İçin Doğal Peeling

Yağlı Ciltler İçin Doğal Peeling


Yağlı Ciltler İçin Doğal Peeling

Yağlı cilt yapısına sahip kişiler, ciltlerinin parlamasından şikayet edebilirler. Cilt yağlanması sorununu gidermek için bitkisel maskelerden faydalanabilirsiniz. Yağlı ciltler için peeling tarifleri, cildinizdeki yağ dengesini korumanızda yardımcı olacaktır. Yağlı ciltler için doğal peeling tarifleri, cildinizdeki parlamayı alacak ve aynı zamanda gözenekleri temizleyerek sivilce ve siyah nokta oluşumunu engelleyecektir. Daha sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmak için sizlere önermiş olduğumuz peeling tariflerini kullanabilirsiniz. 

Yağlı Ciltler İçin Doğal Peeling

Malzemeler:

  • Buğday kepeği (6 çorba kaşığı)
  • Yulaf unu (2 çorba kaşığı)
  • Limon kabuğu rendesi (2 çorba kaşığı)

Hazırlanışı:Listede bulunan malzemeleri karıştırıp lapa haline gelene kadar su ilave edin. Dairesel hareketlerle cildinize sürüp 3 dakika bekletin ve ardından cildinizi yıkayıp temizleyin. 2 haftada 1 tekrarlayarak cildinizin yağ dengesini koruyabilirsiniz. 

Yağlı Ciltler İçin Kahve Peelingi Tarifi

Malzemeler:

  • Kahve (2 çay kaşığı)
  • Zeytinyağı (2 çay kaşığı)

Hazırlanışı:Zeytinyağı ve kahveyi bir kasenin içine alıp karıştırın ve öncesinden temizlemiş olduğunuz cildinize dairesel hareketlerle uygulayın. Cildinizde 2 dakika kadar beklettikten sonra soğuk su yardımıyla cildinizi yıkayıp maskeden arındırın. Haftada 1 kere tekrarlayarak kullanabilirsiniz. 

Yağlı Ciltler İçin Badem Peelingi

Malzemeler:

  • Badem içi (3 adet)
  • Su

Hazırlanışı:Badem içini döverek un haline getirin ve su ekleyerek krem kıvamını almasını sağlayın. Öncesinde temizlemiş olduğunuz cildinize masaj yaparak karışımı sürün  ve 2 dakika kadar bekledikten sonra bol suyla yıkayıp temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlayabileceğiniz bu uygulama sayesinde cildiniz beslenip yumuşayacak ve sağlığına kavuşacaktır. 

Yağlı Ciltler İçin Peeling Tarifi

Malzemeler:

  • Elma sirkesi (3 damla)
  • Bal (1 çay kaşığı)
  • Yulaf ezmesi (1.5 tatlı kaşığı)

Hazırlanışı:Listede bulunan malzemeleri karıştırıp cildinize dairesel hareketlerle sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra bol su yardımıyla cildinizi yıkayıp maskeden arındırın. Haftada 1 kere tekrarlayarak doğal peeling maskesini kullanabilirsiniz. 

Peeling Nedir

Cildinizdeki ölü deriden kurtulmanızı sağlayan peeling, gözeneklerde biriken kir ve yağı alarak cildin nefes almasını sağlar. Kir ve yağ nedeniyle tıkanan gözenekler temizlenmediğinde sivilce ve siyah nokta oluşumuna sebep olurlar. Çeşitli peeling yöntemleri bulunmaktadır. Asit kullanılarak yapılan peeling işleminde cilt tahriş olabilmektedir.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir