Home / Android / Yazılım Güncelleme Ne İşe Yarar?

Yazılım Güncelleme Ne İşe Yarar?

Yazılım güncellemePek çok akıllı cihaz kullanıcısı sürekli gelen yazılım güncellemesi uyarılarından adeta bıkmış durumdadır. Özellikle kotalı internet paketlerinin kullanıldığı durumlarda bir anda paketin bitmek üzere olduğunu görmekteyiz. İşin buraya kadar olan kısmı tamamen zarar gibi göründüğü için sinir bozucu olabiliyor. Fakat yazılım güncelleme, cihazlar için olmazsa olmazlardandır. Bu yazımızda yazılım güncelleme nedir, yazılım güncelleme ne işe yarar gibi sorulara cevaplar vereceğiz.

İlk olarak yazılım güncelleme nedir sorusuyla başlayalım. Yazılım güncelleme, mevcut yazılımlarda görülen eksiklikleri, hataları, çakışmaları ve diğer problemlerin çözülerek donanımların daha etkin bir biçimde kullanılması amacıyla çıkartılan bir pakettir. Kullanılan tüm cihazlarda yazılım güncellemelerine izin verilmelidir. Eğer mobil veri paketlerinin bitmesinden yana bir sıkıntı varsa bu durumda yazılım güncellemeleri için sadece WiFi ile güncelleştirmeye izin verilmesi yeterli olacaktır. Yazılım güncelleme ne işe yarar diye merak edenler için konuyu biraz daha açarak detaylandıralım. Yazılım güncellemesi yapılan bir cihazda;

– Cihazın performansı artar ve kararlı çalışmaya doğru gelişme gösterilir,– Hata ve sorunlar tespit edilerek giderilir ve olası sorunları ön görülerek çözüme kavuşturulur,– Cihaz, gelebilecek virüsler ve diğer saldırılar karşısında daha güvenli bir hale gelinir.

Her bir güncellemede cihazın, güvenliği başta olmak üzere bir çok özelliği güçlendirilir. Güncellemelerin açık olması ve WiFi bağlantısında iken güncelleme alması tavsiye edilir. Android cihazlarda yazılım güncelleme ayarları şu şekilde yapılabilir: Telefon Menüsünden sırasıyla Ayarlar Telefon Hakkında Yazılım Güncellemeleri alanına gelin. Buradan ister yazılım güncellemesini elle kontrol edebilirsiniz; ister otomatik olarak kontrol etme seçeneğini seçebilirsiniz. Ayrıca sadece WiFi ağında iken güncelleme yapılmasını da bu alandan ayarlayabilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

8 yorumlar

  1. Benim telefonumda wifi acilmiuor yazilimi guncellersem mobil veriden duzelir mi ?

  2. Benim guncelleniylr aimdo ama daha oncedende guncelenmisti ve cok iyi oldu ayrica 360 security de oneririm

  3. telefon zarar görür mü
    7

  4. Bende hep güncellediğim halde tekrar güncelleyin diye bir bildirim geliyor bu durumdan sıkıldım gerçektende ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim!

  5. Olmuyo yaaaaa

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir