Home / Android / Yeni HTC ONE M8 özellikleri, fiyatı, çıkış tarihi ve dahası

Yeni HTC ONE M8 özellikleri, fiyatı, çıkış tarihi ve dahası

HTC’nin merakla beklenen amiral gemisi HTC ONE, yeni HTC ONE olarak tanıtıldı. Yeni HTC ONE (M8) ne gibi özelliklerle geliyor, ne zaman satışa çıkacak, fiyatı ne olacak gibi soruların cevabını arıyoruz…

HTC One’ın yeniliklerinden biri ekran boyutundaki büyüme. Şöyle ki HTC One’ın ekranı 0.3 inç büyüyerek 5.0 inç boyutuna gelmiş. Önceki ile aynı çözünürlüğü yani 1080p sunan ekranda 441 ppi piksel yoğunluğu bulunuyor.

2.3 GHz frekansında çalışan Snapdragon 801’den güç alan HTC One, performans açısında bir sıkıntı oluşturmayacak gibi gözüküyor. RAM olarak ise 2 GB yeterli görülmüş.

Yeni HTC ONE M8 özellikleri, fiyatı, çıkış tarihi ve dahası

Kamera tarafında ultrapiksel teknolojisini kullanmaya devam eden HTC, One’ın arka tarafında iki adet 4 MP ultrapiksel kamera konumlandırmış. Yeni HTC One’ın kamerası çift LED flaş ile besleniyor. Ön tarafta ise 1080p video kaydı yapabilen 5 MP kamera bulunuyor. Arka kameranın 30 FPS 1080p video kaydı yapabildiğini ve bu açıdan rakiplerinin gerisinde kaldığını belirtelim.

Depolama tarafında 16 ve 32 GB olmak üzere iki ayrı seçenek bulunuyor. MicroSD kart desteğinin bulunduğunu da belirtmek gerekir.

Yeni HTC ONE M8 özellikleri, fiyatı, çıkış tarihi ve dahası

HTC One, Android 4.4.2 işletim sistemi ile satışa sunuldu. Ürünün ABD fiyatı 16 GB için 600$ olarak belirlenmiş. Yani ülkemizde 2000 TL fiyat bandından girmesini bekleyebiliriz. Çıkış tarihi konusunda ise HTC elini çabuk tutacak gibi görünüyor. Öyle ki şimdiden ABD’de ve İngiltere’de satışa sunuldu ve 4 Nisan tarihinden itibaren ülkemiz dahil 100 ülkede daha satışa sunulması planlanıyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir