Home / Mac İşletim Sistemi / Yeni MacBook Pro 2016 Tanıtıldı!

Yeni MacBook Pro 2016 Tanıtıldı!

Apple’ın geçtiğimiz gün düzenlediği etkinlik kapsamında meraklıları tarafından uzun zamandır beklenen yeni Apple Macbook Pro 2016 modelini tanıttı. Yeni tanıtılan bu modelin özellikleri ve fiyatıda belli olmuş oldu. Hello Again adlı etkinlikte MacBook Pro modelinin yanı sıra MacBook Air modellerininde tanıtımını gerçekleştirdi. Özellikle MacBook Pro 2016 özellikleri anlamında diğer eski sürümüne göre oldukça iyileştirilip performansında artışlar sağlandı. Donanım parçalarının yükselmesinin yanı sıra tasarım noktasındada değişikliklere gidildi.

MacBook Pro 2016 Özellikleri

Yeni MacBook Pro 2016 modelleri 13 ve 15 inç ekranı ile oldukça hafif ve ince bir yapıya sahip. Yeni bir gövdeyle gelen 2016 modellerdeki 13 inçlik olan, 14 mm kalınlığa sahip ve önceki modele göre %17 daha ince bir kasaya sahip. Ayrıca 15 inç olan ise 15.5 mm kalınlığı ile önceki modelinde %14 daha ince konumda. Ayrıca yeni MacBook Pro modellerinin klavyesinin üst bölümünde dokunmatik bir bar bölümü bulunuyor. Bu bölüm hem şık görünmesiyle hemde ses kontrol ve emojilerin gözükmesiyle oldukça işlevsel bir hal almış durumda. Bu dokunmatik bar ile Apple Pay ödemeleri ve parmak izi sensörü ile oturum açma gibi işlemlerde yapılabiliyor.

Apple MacBook Pro 2016 Teknik Detayları

Yeni model 6.nesil İntel Core i7 işlemciler ile gelirken ekran ise %67 daha fazla parlaklık sunuyor. Ekran kartı kısmında ise Polaris mimarili, Radeon Pro 450 modelini kullanıyor ve 14 nm özelliğe sahip GPU kullanıyor. Modelin 2 yada 4 GB RAM’e sahip ayrı modellerinin bulunduğunu belirtelim. 2 TB Depolama alanına sahip SSD ile yüksek hızlara erişen bu cihaz önceki modeline göre yüzde 130 oyun ve yüzde 60 ile video kısmında daha hızlı diyebiliriz. 13 inçlik modelde ise i5 ve i7 seçenekleriyle işlemci tercih edilirken, eski modele göre 2 kat daha hızlı diyebiliriz. Fakat bu modelde dokunmatik barın olmadığını belirtelim.

Apple MacBook Pro 2016 Fiyatı

13 inçlik olan MacBook Pro modeli 6000 TL ile başlarken, 7900 TL’ye kadar uzanabiliyor. 15 inç model ise 9500 TL’den başlayıp, 11000 TL’ye kadar uzanan bir fiyat baremi bulunuyor.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

iPhone 5 ve iPad Mini İçin 6.02 Güncellemesi Nasıl Yapılır

Bu güncellemeyi uygulamak için birden fazla yöntem var. Öncelikle Itunes yoluyla güncellemeyi anlatacağım.Güncellemeyi yapmadan önce, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir