Home / Android / Yer bildirimi(Check in) nedir? Nasıl ve neden yapılır? Foursquare nedir, nasıl kullanılır?

Yer bildirimi(Check in) nedir? Nasıl ve neden yapılır? Foursquare nedir, nasıl kullanılır?

Günümüzün trendlerinden biri de yer bildirimi (check in) yapmak. Foursquare gibi uygulamalarla gelişen yer bildirimi nedir ve niçin kullanılır?

Yer bildirimi ya da check in diye adlandırdığımız ve günümüzde iyice popülerleşen bu aktivitenin amacı nedir diye sorduğunuz olmuştur çoğu kez. Foursquare ile tanışmadan önce herkes bunun amacı ne bu insanlar ne peşinde diye düşünmüştür. Biraz bu konuyu açmak istiyorum.

Yer bildirimi yapmanın çeşitli sebepleri mevcut ve insandan insana farklılık gösterebiliyor. Kimileri ciddi anlamda amiyane tabirle hava atmak amacıyla gittiği yerleri insanların gözüne gözüne sokmak için yapıyor bu işi. Kimi insanlar da asıl amacına uygun olarak yeni yerler tanıma, giden diğer insaların görüşlerine başvurup o yer hakkında gitmeden bir fikir sahibi olma ya da kendi gittiği yerde yer bildirimi yaparak o yer hakkında görüşlerini paylaşıp insanların bu fikirlerinden istifade etmesine imkan tanıma gibi amaçlarla kullanıyor bu uygulamayı.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Galaxy J7 Core Format Atmak – J7 Core Sıfırlama Hard Reset

Samsung Galaxy J7 Core Format Atmak Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yada tabletlerde bilgisayarlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir