Home / Diğer Konular / Youndoo nasıl kaldırılır youndoo kaldırma

Youndoo nasıl kaldırılır youndoo kaldırma

Youndoo nasıl kaldırılır ? Youndoo, tarayıcınıza bulaşan ve ücretsiz yazılımların kurulumu sırasında entegre bir şekilde bilgisayarınıza yüklenen bir zararlıdır. Virüsü normal yollarla silmek pek mümkün değildir.Zararlıyı bilgisayarınızdan temizlemek için aşağıdaki anlatımı adım adım uygulamanız gerekmektedir. İşlem bitiminde virüs temizlenmiş olacaktır. Bu resimli anlatım, ücretsiz olarak virüsten kurtulmanız için hazırlanmıştır. Kullanılan yazılımlar tamamen ücretsiz , açık , anlaşılır ve ayrıntılı olarak sunulmuştur. Virüsten kurtulmak için adımları sırasıyla uygulayın.

Youndoo virüsü özet bilgi

İsim: Youndoo.

Tip: Browser Hijacker

Tehlike Düzeyi: Orta

Silme, Temizleme araçları: Zemana Antimalware, Malwarebytes AdwCleaner

Youndoo AdwCleaner tarama

Programı indirmek için Tıklayın.AdwCleaner programını indirip bilgisayarımıza kuruyoruz . AdwCleaner başlamadan önce, tüm açık programları ve internet tarayıcıları kapatın , sonra AdwCleaner simgesine çift tıklayın .Lisans koşullarını kabul etmek için I Agree butonuna basınTara butonuna basarak tarama işlemleri başlatabilirsiniz.Taramayı yaptıktan sonra virüsleri Temizle butonuna tıklayarak silebilirsiniz. Program, virüsler hakkında size bilgiler verecektirTarama bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir. Yeniden başlatma işleminden önce aşağıdaki adımları takip edin.

Youndoo Zemana tarama

Programı indirmek için Tıklayın.Zemana AntiMalware yazılımı, gerçek zamanlı koruma, Bootkit ve Rootkit koruması , tarayıcı temizliği , keylogger temizliği gibi birçok hizmet sunmaktadır. Program 15 gün ücretsiz kullanım sunmakta ve Türkçe dil desteği bulunmaktadır.Yazılımı indirip bilgisayarınıza kurun. Programı çalıştırdıktan sonra “Tara” seçeneğine tıklayarak tarama işlemini başlatın. Tarama ortalama 2-3 dk sürmektedir.Tarama tamamlandıktan sonra listelenen virüs ve zararlıları karantinaya al veya sil seçeneklerini kullanarak silebilirsiniz. Eğer herhangi bir zararlı tespit edilemediyse, “Tebrikler ! Bilgisayarınız temiz :)” uyarısını göreceksiniz.Tüm tarama ve temizleme işlemlerinden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Son olarak tarayıcı ayarlarımızı resetlememiz gerekiyor.

Youndoo tarayıcı resetleme

Kullandığınız tarayıcının (Google Chrome , Mozilla Firefox, Opera , İnternet Explorer , Microsoft Edge) ayarlarını sıfırladıktan sonra zararlıdan tamamen kurtulmuş olacaksınız.

  1. Tarayıcı araç çubuğunda Chrome menüsünü   tıklayın.
  2. Ayarlar‘ı seçin.
  3. Gelişmiş ayarları göster’i tıklayın ve “Ayarları sıfırlayın” bölümünü bulun.
  4. Ayarları sıfırla‘yı tıklayın.

İşlemleri tamamladıktan sonra Youndoo tarafından bilgisayarınıza bulaşan virüsler muhtemelen silinmiş olacaktır. Hala sorun devam ediyorsa ekran görüntüleri ile birlikte yorum gönderebilirsiniz.

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir