Home / Oyunlar / Youtube ile Twitch arasındaki rekabet: YoutubeGaming

Youtube ile Twitch arasındaki rekabet: YoutubeGaming

Merhaba arkadaşlar. Eğer bu yazımı merak edip girdiyseniz, muhtemelen siz de benim gibi bir ”gamer” olabilirsiniz. Youtube bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere yaklaşık 1  yıl önce ”Youtube Gaming” i tanıttı. Ben de size bugün Youtube Gaming’ i tanıtacağım.

Evet, oyun dünyası hızla gelişiyor, oyun dünyası geliştikçe oyun oynayarak para kazananlar da artıyor. Oyun yayımcılığının öncüsü ve tek taht sahibi Twitch’ e belki de Youtube’ ın bu adımı yani Youtube Gaming rakip olacak gibi gözüküyor. Yayıncılık ve Youtube kalitesi birleşiyor ve daha da güzel bir hal alıyor. Twitch bu zamana kadar rakipsizdi ancak şimdi güçlü bir rakibi var.Youtube Gaming zorlu bir dönemde çıkartıldı. Çünkü Twitch kullanıcıları, yayıncılar sürekli artmakta. Youtube acaba bu sektörde iyi bir kitleye sahip olabilecek mi?

YoutubeGaming Ve Özellikleri

YotubeGaming, Sadece oyun videoları için açılmış bir site. Ve bu site çok da güzel yapılmış.Arayüzü, teması, büyük kolaylıklar sağlıyor ve kullanıcıyı rahatlatıyor. Dediğim üzere Youtube Gaming, sevenlerine ve kullanıcılarına birçok kolaylık sağlıyor. Mesela Youtube Gaming’ ten yapılan bir yayın istenirse anında Youtube’ a konabiliyor. Bu kullanıcılar için çok büyük bir yayıncılar için çok büyük bir avantaj. Youtube Gaming kullanıcılarına ise Favori oyunlarını ekleyebilecekleri bir liste oluşturmalarına olanak sağlamış. Favori kanallarını da işaretleyip takip edebiliyor ve ana ekranda favori oyunları, favori kanallarını gösteriyor ve kullanıcılar kolaylıkla istedikleri kanala giriş yapıp istedikleri yayını veya önceden çekilmiş videoları izleyebiliyorlar.

YOUTUBEGAMING ANA SAYFA

                                                                                      YOUTUBEGAMING ANA SAYFASI                                   

 

SEVDİĞİNİZ OYUNLARI BURAYA EKLEYEBİLİYORSUNUZSEVDİĞİNİZ OYUNLARA BURADAN                    HIZLICA ULAŞABİLİRSİNİZ

                                                                                                                                                       

 

POPÜLER OYUNLARI BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

      POPÜLER OYUNLAR İSE SEVDİĞİNİZ        OYUNLARIN AŞAĞISINDA BULUNMAKTA

 

FAVORİ OYUNLARINIZ SAYFANIN ALTINDA YER ALIYOR

SAĞ TARAFTA İSE POPÜLER KANALLAR BULUNMAKTA

 

 

 

 

 

 

Yayıncılara gelince ise, Youtube’ da yayın yapmak için bir Google hesabına ihtiyacınız var. Google hesabınızı açtıktan sonra YoutubeGaming ana sayfasına giriyorsunuz ve ”GO LIVE” ikonuna tıklayarak sizi yeni bir sekmeye aktarıyor Youtube. Orada bir telefon doğrulaması istiyor ve onu da hallettikten sonra yayın ana sayfanıza girmiş bulunuyorsunuz. Artık tek yapmanız gereken bir kodlayıcı program indirmeniz ve yayına başlamanız.

 

 

Twitch ile YoutubeGaming arasındaki en büyük fark ise bana göre çok basit ama, gözüme çarpan ilk şey YoutubeGaming’ in renkliliği oldu. Başka farklarına bakarsak, yayın arayüzü çok daha hızlı ve kolay. Bu sayede Twitch’ den bir adım önde oluyor. Ve Twitch de çekilen videoları Youtube’a koymak daha zor. YoutubeGaming Youtube’ a ait olduğu için hiçbir zorluk çekilmiyor ve yayıncılar kolayca videolarını Youtube’a koyabiliyorlar. Twitch’ in ise iyi bir yanı, yayınları PS4, XBox One ve PC olarak ayırmış olması. Böylece aramayı kolaylaştırmış bulunuyor Twitch.

İYİ YANLARI;

  • KOLAY ARAYÜZ
  • KOLAY ARAMA
  • RENKLİ VE SIKMAYAN BİR TASARIM

KÖTÜ YANLARI;

  • GELİŞTİRİLMESİ LAZIM
  • DAHA BÜYÜK BİR KİTLE İLE TWITCH’ İ GERİDE BIRAKABİLİR. ŞU AN TWITCH’ İN GERİSİNDE.

 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Mafia III %100 Türkçe Yama – TeknoÇeviri Farkıyla

Mafia 3 oyunu türkçe yama dosyası ve kurulum bilgilerini yer almaktadır. Sevilen oyun serisinin üçüncü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir