Home / Diğer Konular / Yüz Beyazlatan Doğal Cilt Maskeleri

Yüz Beyazlatan Doğal Cilt Maskeleri

Cilt rengi beyazlatmak evde doğal yöntemler ile mümkündür. Cilt renginden memnun değilseniz ve cilt beyazlatma istiyorsanız yapmanız gereken beyazlatıcı doğal yüz maskeleri olmalıdır. 4 tane cilt beyazlatma maskesi yöntemi hazırladık sizler için. En doğru maskeyi cildiniz için seçiniz ve cildinizde uygulayınız.Burada belirtmek istediğimiz bir husus cilt tonunu birkaç ton açmanıza yardımcı olacak bu maskelerin, doğru hazırlanması ve düzenli kullanılması da oldukça önemli bir konudurŞimdi beyazlatıcı doğal yüz maskelerinin yapılışını ve uygulanmasını izah edelim

Limon ve Bal Maskesi

Beyazlatıcı doğal yüz maskeleri arasında en etkili ürünlerden biri olan limon ve bal maskesi için: 1 çorba kaşığı limon suyu ve 2 çorba kaşığı balı karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü temizleyip nemlendiricinizi uygulayın.

Portakal Kabuğu Maskesi

Cilde c vitamini takviseyi yapan ve sivilce oluşumunu engelleyen portakal kabuğu maskesini elde etmek için: portakalları soyun ve kabuklarını kurutun. Daha sonra kurutmuş olduğunuz bu kabukları mikserden geçirerek toz haline dönüştürün. Toz kabuklara süt ekleyin ve krem formunu alınca yüzünüze sürün. Kuruyana kadar bekleyip ılık su ile yıkayın.

Yoğurt, Bal, Zeytinyağı Maskesi

Cilt rengini açmak için en ideal karışımlar arasında yer alan bu maskeyi yapmak için: yoğurt, bal ve zeytinyağından eşit miktarda alın ve iyice karıştırın. Cildinize sürün, 15 dakika bekleyin ve daha sonra yıkayın.

Süt Tozu Maskesi

1 yemek kaşığı süt tozu, bal, limon suyunu birbirine iyice karıştırın. Yoğun bir kıvama gelen karışımı cildinize sürün. Bu karışımı cildinizde 10 dakika bekletip ılık su ile yıkayın.Bu maskeler ile cildiniz 1 hafta geçmeden beyazlık dikka çekecektir. Maseleri her gün yapmayınız aksi takdirde beyazlık rahatsız edici seviyede olcaktır. 

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir