Home / Diğer Konular / Yüz Cilt Beyazlatma

Yüz Cilt Beyazlatma


Cilt Beyazlatma Maskeleri

 Yüz beyazlatma işlemleri için kullanılan doğal maske ve kürler daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı ve cilt renginizin dengeli olmasını sağlar. Yüz beyazlatma maskelerini düzenli olarak kullandığınızda yüzünüzde bulunan lekelerden de kademeli olarak kurtulabilirsiniz.  

Cilt Beyazlatıcı Maskeler

 Cilt beyazlatma maskeleri arasından kendiniz için en uygun olanı tercih ederek düzenli olarak uygulamalısınız. Bu konuda yer alan ve diğer konularımızdaki maskeler arasında tercih yaparken, kullanılan malzemelere alerjiniz olup olmadığına dikkat etmeli ve tercihinizi buna göre şekillendirmelisiniz. Cildinizin kuru veya yağlı olması durumunda da yine maskelerde kullanılan malzemeler tercihinizi şekillendirmelidir. 

Cilt Beyazlatan Doğal Maske

 

  • 2 damla lavanta yağı
  • 1 adet yumurta akı
  • 2 yemek kaşığı fasulye unu

  Belirtilen ölçülerde malzemelerin hepsini bir araya getirerek karıştırın. Elde etmiş olduğunuz maske krem kıvamına gelince cildinize uygulayın ve 20 dakika bekledikten sonra bol su yardımıyla temizlenin. Cilt beyazlatan maske tarifini haftada 1 kez düzenli olarak uygulamalısınız.  

Yüz Beyazlatıcı Maske Tarifi

 

  • Yarım domates
  • Un

 Domatesin kavuğunu soyarak rendeden geçirin. Rendelediğiniz domatesin suyuna krem kıvamını tutturana kadar un ekleyerek karıştırın. Ardından maskeyi cildinize sürüp 5 dakika sonra temizleyin. Domates asit içerikli olduğundan cildinizde uzun süreli tutmamalısınız. Haftada 1 kez uygulayarak cildinizdeki ölü derinin atılmasını ve cilt renginin beyazlamasını sağlayacaktır.  

Pirinç ile Yüz Beyazlatma

 

  • 1 çay bardağı pirinç
  • 1 bardak su

 Pirincin üzerine 1 su bardağı suyu boşaltıp bir gece boyunca bu şekilde dinlendirin. Ertesi gün pirinçleri süzün ve suyunu yüzünüze masaj yaparak sürün. 1 saat bekledikten sonra yüzünüzü bol su kullanarak temizleyin. Cilt rengini beyazlatan pirinç maskesini haftada 1 kez düzenli olarak uygulamalısınız.  

Cilt Beyazlatıcı Yoğurt Maskesi

 

  • 1 çay kaşığı şeftali suyu
  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 4 damla limon suyu

 Tüm malzemeleri bir kase içinde karıştırarak göz çevreniz haricindeki cildinize uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü durulayın. Cilt beyazlatıcı maskeyi haftada 1 kez düzenli olarak 2 ay boyunca kullandıktan sonra, sonraki aylarda 2 haftada 1 kez uygulamaya devam edebilirsiniz.

Hakkında: Mehmet Demir

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Interrail Nedir, Nasıl Yapılır

İntterrail Avrupa üzerinde seyahat edebileceğiniz bir tren yolculuğudur. Bu uygulama ile treninize atlayabilir ve Avrupa’yı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir