Home / Diğer Konular / Yüz Gerdirici Maske

Yüz Gerdirici Maske


Yüz Gerdirici Maske

Cilt sarkmaları ve kırışıklıkları gidermek için yüz gerdiren doğal maskelerden faydalanabilirsiniz. Dış faktörler, cilt yapısı ve yaşlanmaya bağlı olarak ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelebilir. Sizlere önereceğimiz maske tarifleri ile cildinizi daha gergin ve genç bir görünüme kavuşturabilirsiniz. 

Yüz Geren Maske Tarifi

  • 2 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı buğday yağı
  • 1 çay bardağı yoğurt

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve boyun bölgesi de dahil olmak üzere cildinize masaj yaparak yedirin. 10 dakika bu şekilde bekledikten sonra nemli bir bez yardımıyla cildinizi silin ve ılık su ile temizlenin. Haftada 1 kez maskeyi tekrarlayabilirsiniz. Her cilt yapısının rahatlıkla uygulayabileceği yüz gerdirici doğal maske cildinizi daha sıkı, daha sağlıklı ve daha güzel görünmesine yardımcı olur. 

Yüz Germe Hareketleri

Boyun Germe: Başınızı iyice yukarı doğru yavaş hareketlerle kaldırın ve iki elinizi de kullanarak boynunuzdan çenenize kadar aşağıdan yukarı hareketlerle krem sürerek ovun.Doku Güçlendirme: Burun kanatlarından orta parmaklarınızla baskı uygulayarak masaj hareketiyle yanaklarınızda elmacık kemiklerine kadar elmacık kemiklerinden de kulak bölgesine doğru dairesel hareketlerle masaj uygulayın.Alın Germe: Alın bölgenize iki elinizle alnınızın orta kısmından şakaklarınıza doğru baskı uygulayarak masaj yapın. Bu uygulamayı 10 kez gün içinde tekrar edebilirsiniz. Kırışıklıklarınızı düzenli uygulamada oldukça azaltır.

Hakkında: GF

TeknoCozumler.com editörü

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir