Home / Diğer Konular / Zerdeçal Maskesi Faydaları

Zerdeçal Maskesi Faydaları

zerdecal-maskesi-hindistan Yüzyıllardır bilinen birçok faydasının yanında zerdeçalı güzelleşmek için kullananların sayısı az değil.. İyi bir güzelleşme kaynağı olan zerdeçal ile herkes evinde kolaylıkla zerdeçal maskesini hazırlayabilir ve doğal bir güzelliğe kavuşabilir. Hindistan düğünlerinde, bizdeki kına gecesine benzer bir şekilde, damat gelinin eline zerdeçal sürmekte yüzüne de zerdeçal maskesi yapmaktadır. Daha sonra da gelinin annesi tarafından damada zerdeçal maskesi yapılarak düğünde şifadan yararlanma bitmektedir. Doğal tedavi yollarını benimseyen Hindistan halkı düğünlerde de şifalı bitkilerden yararlanmaktadır.

Zerdeçal Maskesi Faydaları

Yüzümüzdeki sivilcelerimiz, siyah noktalarımız hepimizin derdi.. Bu siyah noktalardan, istenmeyen sivilcelerden kurtulmak artık hayal değil.. Ballı zerdeçal maskesi sayesinde pürüzsüz bir cilde sahip olarak güzelliğinizin keyfini çıkaracaksınız. Ayrıca ballı zerdeçal maskesi ile sedef hastalığına da çare bulmanız mümkün.. Zerdeçal maskesi Cildiniz için zerdeçal bir nimettir. Birçok deri hastalığına iyi gelmekle birlikle birlikte çok iyi bir nemlendiricidir. Kuru ciltler için zerdeçal maskesini öneririz. Zerdeçal, deri enfeksiyonlarına da iyi gelmektedir. Zerdeçal yüzünde istenmeyen tüylere sahip olan kişiler tarafından da kullanılmalıdır.

Zerdeçal Maskesi Yapımı Tarifi

Bir çay kaşığı zerdeçal tozu, bir çay kaşığı un, yarım çay kaşığı süt ve yarım çay kaşığı bal bir kasede karıştırılır. İyice karıştırıldıktan sonra oluşan macun yüzümüze yaydırılarak sürülür. Yarım saat beklenilerek hazırlanan ballı zerdeçal maskesi yıkanır. Ballı zerdeçal maskesi ile güzelliğinizin farkına varın..

Hakkında: Meric Demir

En sevilen editor

Ayrıca Buna Göz Atabilirsiniz.

Disk Fren Nasıl Çalışır

Disk Fren Nasıl Çalışır? Araçların en çok gerekli olan özelliklerinden biri de fren sistemleridir. Bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir