Google Ads sahte reklam Saldırısı Engelleme: Sahte tıklama saldırısı altında olduğunuzu mu düşünüyorsanız?  Yüklediğiniz paranız hızlıca tükeniyor mu? Bu durumda büyük ihtimal saldırı altındasınızdır. Rakipleriniz sizi devre dışı bırakmak için başka ip adres ve değişik sistemler kullanarak reklamlarınızda bulunan paraları tüketmektedir. Dava açılmaması adına da genellikle aynı ip adres ve cihazdan saldırı yapılmamaktadır. Peki Ne yapmalıyım?
1. Adım: İlk önce bu durumdan şüpheleniyorsanız Ads destek ekiplerinden yardım alarak sahte tıklamaların olduğu konumu sizler ile paylaşmalarını söyleyin. Reklamlarınızı lokasyon olarak hizmet sunduğunuz bölgeler ile sınırlandırın. Örneğin İstanbul ve Ankara’ya hizmet veriyorsanız; Ads panelinden Yer/Yarıçap (Km) seçerek hizmet bölgenizi sınırlandırabilirsiniz. Türkiye geneli hizmet veriyorsanız sahte tıklamaların olduğu yeri engelleyin. Bunun için Ads Panelinde bulunan Yer kısmından o yeri hariç bırakarak yapabilirsiniz. Ayrıca sahte tıklama aldığınızı mail yoluyla Ads’ye bildirirseniz harcadığınız sahte tıklamalar ücretleri size geri ödenecektir.
2.Adım: Eklediğiniz yerin altında bulunan konumlardan teklif ayarlamalarını azaltıp (%90)yapın.

demografi teklif azalt

Bu minimum ortalama TBM almanızı sağlayacaktır. Yani sizin harcadığınız ücretleri azaltıp sahte tıklanma olduğunda bile çok az harcama olmasını sağlayacaktır. Örneğin 500 sahte tıklanma aldığınızda harcama 200 TL olacakken bu ayarı yaptıktan sonra 2000 sahte tıklama dahi alsanız harcanan para belki 30 TL’yi geçmeyecektir.

3.Adım: Yapılan saldırıların birçoğu Hedef kitleler üzerinde bulunan Demografiden gelmektedir. Bunu ayarlamak için cinsiyet , yaş ve hane geliri başlıklarının sol üst köşesinde bulunan;
Kitle Segmentlerini Düzenleme/reklam grubu/Cinsiyet(bilinmiyor), Yaş(bilinmiyor, 65+) ve hane geliri(bilinmiyor) işaretlerini kaldırıp kaydediyoruz.

Ads Demografi düzenleme
Ads sahte reklam Engelleme

Bu şekilde yaptığınız zaman sahte reklamların engellendiğini göreceksiniz. Eğer Google Ads sahte reklam Saldırısı Engelleme ile hala sorun yaşıyorsanız bizlere tel:05442440814 numaralı hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. Ya da Tekno Çözümler internet sitemizden yazabilirsiniz.